نرم افزارهای مرتبط با GIS

نرم افزار شماره 6
 
 
SAS Planet
دانلود از اینجا
 
معرفی مختصر : از نرم افزار SAS Planet می توان به طور رایگان برای مشاهده و دانلود تصاویر ماهواره های مختلف با کیفیت بالا و به صورت زمین مرجع شده ( Georeference ) استفاده کرد. خروجی این سرویس روسی در نرم افزارهای مختلفی مثل ArcGIS و QGIS قابل استفاده می باشد.
نرم افزار شماره 5
 
 
Google Earth Pro
دانلود از اینجا
 
معرفی مختصر : نرم افزار Google Earth برای دریافت و مشاهدهٔ اطلاعات جغرافیایی جهان قابل استفاده است. با Google Earth می‌توان تصاویر ماهواره‌ای، نقشه‌ها، پستی و بلندی‌ها، و ساختمان‌های سه‌بعدی، کهکشان‌ها و ژرفای اقیانوسها را مشاهده نمود.
نرم افزار شماره 4
 
 
Global Mapper
دانلود از اینجا
 
معرفی مختصر : نرم افزار Global Mapper در تحلیل های GIS قابل استفاده است و تعدادی از توانایی هایی آن عبارتند از : پشتیبانی از فرمت های گوناگون، دارای قابلیت تبدیل فرمت ها به یکدیگر، برقراری دارای توانایی ارتباط با دستگاه های جمع آوری داده مثل GPS و …
نرم افزار شماره 3
 
 
QGIS
دانلود از اینجا
 
معرفی مختصر : نرم افزار QGIS یک برنامه OpenSource رایگان است و توانایی هایی آن در برخی از زمینه ها مشابه ArcGIS است و حتی در برخی از زمینه ها از ArcGIS بهتر است ولی برای تحلیل های تخصصی و پیچیده، نرم افزار ArcGIS از QGIS مناسب تر است.
نرم افزار شماره 2
 
 
ArcGIS Pro 1.2
دانلود از اینجا
 
معرفی مختصر : این نرم افزار نسخه حرفه ای ( Professional ) برنامه ArcGIS است و در ورژن های مختلف توسط شرکت ESRI منتشر شده است ولی فعلا فقط ورژن 1.2 این نرم افزار Crack شده است و می توان به صورت دائم از آن استفاده کرد.
نرم افزار شماره 1
 
 
ArcGIS for Desktop
دانلود از اینجا
 
معرفی مختصر : این نرم افزار که بیشتر با عنوان ArcGIS شناخته شده است در ورژن های مختلف توسط شرکت ESRI منتشر شده است و توانایی های زیاد این نرم افزار سبب شده است که به عنوان  پرکاربردترین نرم افزار در زمینه GIS مطرح باشد.