تازه های GIS – شماره ۱۰

ArcGIS The mapping and analytics platform 

ArcGIS بستر نقشه‌ برداری و تحلیل

ArcGIS به عنوان قلب بزرگ جغرافیایی شرکت esri، قابلیت‌های منحصر به فرد و انعطاف‌پذیری را در تجزیه و تحلیل‌های مکانی برای کاربران متناسب با شیوه‌های مختلف و متفاوت کاری آنان، ارائه می‌دهد. از جمله قابلیت‌های ArcGIS:

تجزیه و تحلیل مکانی و علوم داده‌ای

می‌توان از طریق اتصال به جامع‌ترین مجموعه روش‌های تحلیلی و الگوریتم‌های مکانی موجود، الگوهای پنهان را کشف و مدل‌ سازی‌های پیش‌بینی را بهبود بخشید و یک حاشیه رقابتی از موقعیت مکانی به عنوان موضوع ایجاد کرد. در واقع ArcGIS قدرت تجزیه و تحلیل مکانی و علوم داده‌ای را برحسب تقاضا و در مقیاس بزرگ جغرافیایی بکار می‌برد.

عملیات میدانی

برنامه‌های ArcGIS می‌توانند به صورت مستقل یا ترکیبی مورد استفاده قرار بگیرند و کارکنان اداری و میدانی را قادر به کار با استفاده از همان داده‌های معتبر کنند.

 نقشه‌ برداری

نقشه‌برداری و تهیه نقشه به شما کمک می‌کند که الگوهای مکانی را در داده‌های خود مشاهده کنید تا بتوانید تصمیمات بهتری بگیرید و به تبع بهتر اقدام کنید. نقشه‌ها همچنین موانع را شکسته و همکاری را تسهیل می‌کنند. ArcGIS به شما امکان ایجاد، استفاده و به اشتراک‌گذاری نقشه‌ها در هر دستگاه را می‌دهد.

 تجسم و تجزیه و تحلیل در زمان واقعی

GIS با نظارت بر موقعیت مکانی توسط هر نوع سنسور (حس‌گر) یا دستگاه، بهینه‌سازی ایمنی و بهبود آگاهی عملیاتی در تمام فعالیت‌ها، شما را قادر به تجزیه و تحلیل در زمان واقعی می‌سازد.

 GIS سه بعدی

GIS سه بعدی، دنیای واقعی را به نقشه‌ها و داده‌های شما منتقل می‌کند. با این برنامه می‌توانید داده‌های خود را به مدل‌های سه بعدی هوشمند و قابل تجسم تبدیل کنید و این کار به شما در تجزیه و تحلیل و حل مشکلات کمک می‌کند.

تصاویر و سنجش از دور

ArcGIS تمام چیزهایی را که برای مدیریت و استخراج نتایج از تصاویر و داده‌های سنجش از دور نیاز دارید (مانند ابزارهای تصویربرداری، تجزیه و تحلیل و دسترسی به بزرگ‌ترین مجموعه تصاویر در جهان)، در اختیار شما قرار می‌دهد.

جمع‌آوری داده‌ها و مدیریت آن‌ها

با ArcGIS می‌توانید داده‌های خود را به راحتی و ایمن جمع‌آوری و ذخیره کنید و به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید داده‌های ذخیره شده در سیستم‌های تجاری خود را یکپارچه کرده و داده‌های مربوط به هر منبع را جغرافیایی کنید.

تقریباً در مورد هر مشکل و موقعیتی که جنبه مکانی دارد ArcGIS اولین قدم در جهت تصمیم‌گیری بهتر و کارآمدتر است. ArcGIS شامل موارد ذیل می‌باشد:

 برنامه‌ها

مجموعه‌ای از برنامه‌ها که به شما امکان می‌دهد تا کار خود را بر روی هر دستگاه در هر مکان و زمان انجام دهید.

داده‌ها و نقشه‌ها

شامل نقشه‌های پایه، تصاویر، داده‌های جمعیتی، شیوه زندگی و نقشه‌های معتبر در هزاران موضوع است.

ابزارهای توسعه‌دهنده

شامل برنامه‌نویسی نرم‌افزار (API)، ابزار توسعه یک نرم‌افزار (SDK)، ساختن برنامه‌ها برای وب، تلفن همراه و امثال این‌ها است.

 آموزش

شامل آموزش آنلاین و کلاس درس متناسب با مسئولیت‌ها و تجربه زندگی نیز است.

 حمایت و پشتیبانی

پشتیبانی در سطح جهانی و توسط افرادی که آماده پاسخگویی به هرگونه سؤال یا مسئله مربوط به ArcGIS هستند، صورت می‌گیرد.

 تضمین حفظ امنیت حریم خصوصی و شخصی

ArcGIS در حین تأمین نیازها، به جهت تضمین حفظ حریم خصوصی، قابل اعتماد است.

دسترسی و ارتباط با انجمن‌ها

ArcGIS امکان دسترسی به انجمن‌های تخصصی در زمینه نقشه‌ برداری و اطلاعات مکانی را فراهم می‌کند حتی تا جایی که می‌توانید با آن‌ها گپ زده و همکاری کنید.

 کنفرانس کاربرانesri

امکان شرکت در بزرگ‌ترین رویداد GIS و درک چگونگی تحول دنیا با GIS.

مشاهده متن کامل انگلیسی از اینجا

خلاصه فارسی از : سمیه عزیزی

کد مطلب : 98101601

مشاهده تازه‌های دیگر