تازه های GIS – شماره ۱۱

Improving Efficiencies in the Pipeline Industry with Location Intelligence

بهبود کارآیی در صنعت خط لوله (نفت) با اطلاعات مکانی

عملیات صنعت نفت و گاز به سه مرحله بالادستی (اکتشاف و تولید)، جریان میان دستی (فرآوری، ذخیره‌سازی، حمل و نقل و بازاریابی) و پایین دستی (پالایش و توزیع فرآورده‌های فرعی) تقسیم می‌شود. Crestwood یک شرکت میان رده، اپراتور خط لوله نفت (خام) غیرفرآوری شده را از تسهیلات اکتشاف نفت و گاز بالادست و تجهیزات تولیدی به پالایشگاه‌های پایین دست منتقل می‌کند، جایی که در محصولات مختلف برای توزیع و فروش تجاری فرآوری می‌شود.

Crestwood از سکوی ArcGIS برای مدیریت و حفظ تمامیت دارایی‌های گسترده خود در جمع آوری ذخیره و حمل و نقل نفت خام، گاز طبیعی و مایعات گاز طبیعی استفاده گسترده‌ای می‌کند. این دارایی‌ها شامل زیرساخت‌های فیزیکی و حقوقی می‌شود.

در ایالات متحده ، بیش از 70 درصد از فرآورده های نفتی تصفیه شده و تصفیه نشده از طریق 2.4 میلیون مایل خط لوله که کشور را قطع می‌کند، حمل می شوند.

صنعت میان دستی مدل‌های داده را برای ذخیره و تجزیه و تحلیل اطلاعات مورد نیاز برای نظارت و نگهداری این خطوط پیاده سازی کرده است. اطلاعات مربوط به دارایی‌هایی که در مدل‌ها نگهداری می‌شوند، شامل جزئیات ساخت و ساز، نتایج بازرسی، مدیریت یکپارچگی، رعایت مقررات و تحلیل ریسک و همچنین داده‌های عملیاتی است.

مدل ها از یک سیستم ارجاع خطی (LRS) استفاده می‌کنند، که موقعیت جغرافیایی یک دارایی خط لوله را با موقعیت نسبی آن در طول مسافت خطی اندازه‌گیری شده، به جای تعیین مختصات x ، y هر دارایی مانند سایر مدل‌ها، ذخیره می کند. LRS ویژگی ها (یا دارایی ها) را در طول بخش‌های مسیر خطی بین نقاط تعریف شده شروع و پایان مشخص می‌کند.

علاوه بر دقیق‌تر بودن، LRS برای روش‌های نگهداری داده نیز مقرون به صرفه‌تر است. وقتی تغییری در بخشی از خط لوله ایجاد شود، بخش آسیب دیده توسط نرم افزار مجدداً محاسبه می‌شود و در مدل داد‌ه‌های مرتبط با آن ذخیره می‌شود و یکپارچگی مرجع خط لوله را حفظ می‌کند. بسیاری از شرکت‌های خط لوله در عملیات خود از ArcGIS استفاده می‌کنند. مدل‌هایی که توسط pods تهیه شده‌اند برای 10 سال گذشته پیوندهایی به geodatabase ArcGIS دارند.

پس از پیوستن هاوکینز به Crestwood در سال 2016 به دنبال تعیین چگونگی ادغام مدل های مختلف داده‌های شرکت در یک سیستم واحد، تصمیم گرفت نسخه گسترده pods Next Gen را پیاده سازی کند، که توسط مدل مکان ArcGIS Pipeline Referencing پشتیبانی می‌شود و قابلیت‌های GIS را در انجام مدیریت داده‌های ارجاع خطی مفید ارائه می‌دهد.

هاوکینز گفت: «مهاجرت (جابجایی) چندین پایگاه داده به طور همزمان می‌تواند پیچیده باشد، اما در نهایت، ما توانستیم یک شبکه LRS تولید کنیم تا یک نمای واحد و جامع از شبکه خط لوله ما را بدست آوریم.» «ابزارهای APR به ما این امکان را می‌دهند تا خط مرکزی و نگهداری داده‌ها را به طور روزانه مدیریت کنیم، که برای کار ما مهم است.»

هاوکینز گفت: «از آن جا که ما حجم زیادی از داده ها را جمع آوری می‌کنیم، ما در نظر داریم که از فروشگاه داده ArcGIS به همراه Elasticsearch، یک موتور جستجوی و تجزیه و تحلیل توزیع شده بهتر استفاده کنیم.» «این به ما امکان می‌دهد تلاش‌های تجاری خود را با اجازه دادن سریع به منابع مختلف و اداره تجزیه و تحلیل‌های مختلف برای کمک به توسعه تجارت و فرایند تصمیم گیری گسترش دهیم.»

مشاهده متن کامل انگلیسی از اینجا

خلاصه فارسی از : سیده فاطمه حسینی

کد مطلب : 98101801

مشاهده تازه‌های دیگر