تازه های GIS – شماره ۱۷

Do More with ArcGIS Runtime SDKs 100.5

کارهای بیشتری را با ArcGIS Runtime SDKs 100.5 انجام دهید

در نسخه ماه آوریل 2019 نسخه 100.5 از ArcGIS Runtime SDK ها عملکرد 3D و KML را بهبود بخشید، جریان‌های کاری آفلاین را تقویت کرد و پشتیبانی از الزامات اساسی نقشه برداری مانند مقیاس مرجع و گروه را ارائه داد.

کار به صورت سه بعدی

در هنگام کار، استفاده از حافظه پایین تر و عملکرد بهتر در همه جا مشاهده خواهید شد، زیرا esri همچنان بهینه سازی تجربه را ادامه می‌دهد. این نسخه از ArcGIS Runtime SDK ها، قابلیت‌های سه بعدی قابل توجهی را اضافه می‌کند. ArcGIS Runtime SDK ها عملکرد بسیار خوبی را در دستگاه‌های تلفن همراه اعمال می‌کنند و حجم زیادی از داده‌های نماد و فیلتر شده نمایش می‌دهند. با لایه های ابر Cloud، مجموعه داده‌های صدها میلیون نقطه می‌توانند به صورت تعاملی مشاهده شوند. واقعاً چشمگیر است.

نباید با لایه Cloud Scene اشتباه گرفته شود، لایه‌های Point Scene نمایش سریع ویژگی‌های نقطه را در یک نمای سه بعدی براساس مقیاس، مسافت و پارامترهای آستانه مرتبط با دیدگاه ارائه می‌دهند. این‌ها را از لایه‌های ویژگی نقطه به عنوان یک سرویس یا به عنوان یک بسته لایه عنوان بخشی از یک بسته تلفن همراه منتشر کنید.

بسته‌های موبایل

نسخه 100.5 پشتیبانی از بسته های موبایل (MSPKs) را اضافه می‌کند. این پرونده‌ها به صورت موازی بسته‌های نقشه موبایل هستند اما در ArcGIS Pro تولید می‌شوند تا برای یک تجربه 3D آفلاین روی دستگاه‌های شما بارگذاری شوند.

کار آفلاین

صحبت  آفلاین، esri در حال کار بر روی پیشرفت‌های در جریان کار آفلاین On Demand و Preplanned بوده که امکان کنترل حتی بیشتر در هنگام کار با داده‌ها را در هنگام قطع کار فراهم می‌کند.

نقشه پایه توسط مرجع

در هر دو جریان کاری On Demand یا Preplanned ، اکنون می‌توانید از یک نقشه اصلی ذخیره شده محلی استفاده کنید. به عنوان مثال، شاید یک بسته کاشی بردار یا بسته کاشی شطرنجی قبلاً بارگیری شده را داشته باشید که کل منطقه خدمات شما را در بر می‌گیرد. عدم تولید یا بارگیری کاشی‌های نقشه پایه می‌تواند مدت زمان لازم برای تولید و بارگیری نقشه آفلاین را کاهش دهد.

بعدی ژنراتورها و بسته‌های کاشی

تیم جغرافیایی رمزگذاری esri در زمینه نسل بعدی سخت کار کرده است. در 100.5 ، SDG های ArcGIS Runtime پشتیبانی از این پرونده‌های LOC را به Runtime منتقل می‌کنند. این‌ها کوچکتر و سریعتر هستند. چه چیز دیگری می‌توانستید بخواهید؟

در کنار آن، esri پشتیبانی از قالب جدید Tile Package (TPKX) را برای کاشی‌های شطرنجی محلی اضافه کرد. فایل‌های TPKX از مشخصات باز (Compact Cache V2) استفاده می‌کنند. TPKX را از ArcGIS Pro یا ArcGIS Enterprise 10.7 تهیه کنید، یا برای ایجاد بسته‌های کاشی شخصی خود، بر روی مشخصات آن تکیه کنید.

مقیاس مرجع

اگرچه مشتریان ابزارهای نرم افزاری مدت‌ها است که از عملکرد مقیاس مرجع استفاده نکرده اند، لازم نیست ابزاری برای استفاده مناسب از مقیاس مرجع باشید. اکنون نقشه ای که در ArcGIS Pro تالیف شده است، می‌تواند مقیاس‌های مرجع را بر روی نقشه یا بر روی لایه‌های جداگانه تنظیم کند، و از این مقیاس‌ها در ArcGIS Runtime SDK ها تقدیر می‌شود.

حاشیه نویسی

حاشیه نویسی – متنی که در جای خود نسبت به یک ویژگی یا نقشه متصل شده است – یکی دیگر از ویژگی‌های مورد استفاده در برنامه‌های کاربردی است که به صورت پویا مانند برچسب قرار نمی گیرد، در هنگام نویسندگی نقشه به صورت ایستا قرار می‌گیرد.

اگرچه این اولین نسخه است که شامل مقیاس مرجع و حاشیه نویسی است، اما این‌ها در حال حاضر ویژگی‌های بسیار توانمندی هستند. با این حال، esri در حال افزایش این ویژگی ها و افزودن API ها برای کنترل بهتر آن‌ها بر روی چند نسخه بعدی از SDK های ArcGIS Runtime SDK است.

ویژگی سرویس وب

گردهمایی کنسرسیوم (Open Geospatial Esri (OGC ، پشتیبانی Incformat ، سرویس ویژگی وب (WFS) اضافه شده است. اکنون لایه های WFS ، سرویس نقشه وب (WMS) و سرویس کاشی وب نقشه (WMTS) می‌توانند خدمات OGC را به طور مستقیم در نقشه شما نمایش دهند.

تورهای KML

علاوه بر این تورهای KML ، پوشش عملکردی برای KML در SDK های ArcGIS Runtime را تکمیل می‌کند. یک تور KML را در زمان اجرا باز کنید و پخش آن را با استفاده از API کنترل کنید.

لایه‌های گروه

لایه‌های گروه یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که اغلب درخواست می‌شود. esri یک API را برای پشتیبانی از ترکیب لایه های عملیاتی به لایه‌های گروه در هر دو نقشه معرفی کرد.

سرور محلی

سرور محلی در 100.5 به روز شده است تا سازگاری با ArcGIS Pro 2.3 و ArcMap 10.7 را اضافه کند.

SDK های به روز شده

در هر نسخه esri، SDK های سطح جهانی خود را به روز می‌کند تا قابلیت‌های جدیدی را که اضافه می‌شود ، پوشش دهد. علاوه بر مباحث راهنمای به روز شده و اسناد مرجع API ، برنامه‌های نمونه جدید و مجموعه ابزارهای جدید و برنامه‌های منبع باز اضافه شده اند. اطلاعات خاص دیگری در یادداشتهای نسخه برای NET ، Java ، Qt ، Android ، iOS و MacOS SDK موجود است. این آخرین نسخه با یک macOS SDK اختصاصی است، اما شما هنوز هم می‌توانید از Java و Qt SDK برای ساخت برنامه‌های macOS استفاده کنید.

این نسخه همچنین رفع اشکال و پیشرفت‌های عملکرد و تحت کاپوت را بهبود می بخشد که راه را برای برخی از ویژگی‌های جدید جالب در چند نسخه بعدی هموار می کند.

بارگیری و شروع

برای به دست آوردن 100.5 ، به وب سایت ArcGIS for Developers بروید، به صفحه ArcGIS Runtime SDK مورد نظر خود بروید و SDK را بارگیری کنید. همچنین می توانید یک ArcGIS Runtime SDK را از طریق NuGet ، Gradle یا CocoaPods ارجاع دهید. اگر تازه وارد برنامه ArcGIS Runtime هستید و اشتراکی توسعه دهنده ArcGIS ندارید، به سادگی با یک حساب کاربری رایگان ثبت نام کنید و قادر خواهید بود به همه موارد لازم برای توسعه برنامه خود دسترسی پیدا کنید.

مشاهده متن کامل انگلیسی از اینجا

خلاصه فارسی از : انوشیروان محمدی نژاد

کد مطلب : 98110501

مشاهده تازه‌های دیگر