تازه های GIS – شماره ۱۸

ArcGIS StoryMaps: Revolutionize the Way You Tell Stories

ArcGIS StoryMaps روش بیان گزارش های شما را متحول می کند.

این گزارش جدید به شما ابزارهای شهودی برای اضافه کردن نقشه‌ها، عکس‌ها و ویدیوها را به روایت شما می‌دهد. ترکیب طراحی شیک و از میان تم‌های پیش تعیین شده که عناصر بصری گزارش شما را هماهنگ می‌کند انتخاب کنید.
چرا یک ساختار گزارش دهی جدید برای مجموعه الگوهای برنامه‌های برنامه esri محبوب اضافه کنید، مانند سیاحت نقشه‌های گزارشی، نقشه‌های گزارشی آبشاری، و روزنامه نقشه‌های گزارشی؟

خب ، این گزارش است.

esri بیش از هفت سال است که گزارش نویسی چند رسانه‌ای مبتنی بر مکان را ممکن ساخته است، و از همه افراد – از متخصصان GIS گرفته تا روزنامه نگاران و از محافظه کاران تا دانشمندان – با الگوهای برنامه برای ارائه گزارش های قانع کننده در مورد کار خود فراهم می‌کند. تقریباً یک میلیون گزارش با استفاده از قالب‌های کلاسیک تولید شده اند.

پالت بلوک شامل تمام عناصر مورد نیاز برای جمع آوری روایتی از جمله متن پاراگراف منظم، عنوان‌ها و زیرنویس‌ها، تقسیم کننده گزارش، نقل قول‌ها، نقشه‌ها، تصاویر و فیلم‌ها است.

اما زمان و تجربه به اعضای تیم StoryMaps esriکه سازندگان را توسعه داده و آزمایش می‌کنند و خود نقشه‌های گزارش را می‌آموزند که تغییراتی لازم است ایجاد شود. پروژه طراحی یک محصول نسل بعدی که در سال 2018 راه اندازی شد. به سرعت مشخص شد که برای ترکیب ویژگی‌های جدید و بهبود قابلیت‌های عملکرد، تیم نیاز به ایجاد یک منبع جدید به جای ادامه به ارتقا تدریجی الگوهای گزارش نویسی موجود دارد. مزیت اصلی این تصمیم این است که شما می‌توانید قالب‌های گزارشی مختلفی را در یک سازنده ایجاد کنید.

براساس درس‌هایی که توسط تیم آموخته شده و بازخورد دریافت ‌شده از هزاران نفر در سراسر جامعه Maps Story Esri دریافت شد، ArcGIS StoryMaps توسعه یافت تا ویژگی‌های زیر را شامل شود:

• یک سازنده یکپارچه به شما اجازه می‌دهد تا قالب‌های مختلف و تجربیات کاربر را از قالب‌های کلاسیک esri و چندین قالب جدید ترکیب و هماهنگ کنید.

• یک عملکرد تم‌های جدید به شما اجازه می‌دهد که ظاهر و احساس خود را با یک کلیک ساده اصلاح کنید.

• با استفاده از نقشه‌های سریع، شما می‌توانید در عرض چند دقیقه نقشه‌های ساده‌ای ایجاد کنید.

• جریان کار چاپ جدید اجازه می‌دهد که شما تغییراتی در یک گزارش مشترک ایجاد کنید اما ویرایش‌های خود را فقط در صورت آماده شدن منتشر کنید.

• یک تجربه سیار کاملاً طراحی‌شده بار را به حداقل رسانده و سهولت خواندن را حداکثر می‌رساند.

البته هزاران نفر از الگوهای برنامه کلاسیک استفاده می‌کنند و مایل به ادامه استفاده از آن‌ها هستند. اگرچه برنامه‌های کلاسیک برای مدتی در دسترس خواهد بود، ArcGIS StoryMaps را امتحان کنید، زیرا این سازنده گزارش نویسی جدید، ایجاد و روایت‌های چند رسانه‌ای غنی را آسان تر و لذت بخش تر از همیشه می‌کند.

تعریف یک گزارش با استفاده از ArcGIS StoryMaps

قلب جدید ArcGIS StoryMaps سازنده گزارش است و ویژگی اصلی آن یک پالت بلوک است. در پالت بلوک می‌توانید هر عنصر مورد نیاز برای جمع آوری یک روایت را پیدا کنید: متن پاراگراف منظم ، سرفصل ها و زیرنویس ها ، تقسیم کننده گزارش، نقل قول ها، نقشه‌ها، تصاویر، فیلم ها و موارد دیگر.

پالت بلوک شامل برخی موارد خاص است که باید آن‌ها را بسیار مفید بدانید. می‌توانید از بلوک جاسازی شده برای درج صفحات وب، توییت‌ها و سایر محتوای وب خارجی، به عنوان موارد کاملاً تعاملی یا کارت‌های فشرده با عناوین، تصاویر کوچک و پیوندها استفاده کنید.

بلوکsidecar ، اولین بار از چندین بلوک شناور که به سازنده اضافه شده است، یک صفحه روایت پیمایش را از یک طرف (انطباق متن و موارد چند رسانه‌ای) با یک صفحه نمایش رسانه‌ای ثابت از طرف دیگر ترکیب می‌کند تا یک تجربه خواندن منحصر به فرد را به گزارش پیمایش شما اضافه کند. شما می‌توانید یک سری از این جفت‌ها یا اسلایدها را در یک محفظه جانبی ایجاد کنید، در نتیجه تجربه‌ای که شبیه به الگوی کلاسیک Story Maps Journal است. به زودی بلوکی را مشاهده خواهید کرد که Stories Maps Tour را نشان می‌دهد.

با استفاده از پالت می‌توانید گزارش خود را به صورت بلوک بسازید و می‌توانید بلوک‌های جدیدی را بین مواردی که قبلاً ایجاد کرده اید، قرار دهید. در عین حال، گزارش شما به صورت خودکار ذخیره می‌شود، این خطر از بین می رود که خرابی مرورگر یا سایر موارد ناخوشایند منجر به از دست رفتن کار می‌شود.

مردم به طور روز افزون از ArcGis Story Maps به عنوان جایگزین برنامه‌هایی نظیر Powerpoint برای ارایه سخنرانی و پروژه های خود استفاده می‌کنند. با توجه به این موضوع ، esri به زودی ویژگی جدیدی را معرفی می‌کند که به شما امکان می‌دهد پیمایش عمودی ArcGIS StoryMaps فعلی و کلاسیک Story Maps Cascade را با یک اسکرول افقی در یک سری اسلایدها جایگزین کنید.

با این وجود یکی دیگر از ویژگی‌های جالب ArcGIS StoryMaps یک صفحه طراحی است که به شما امکان می‌دهد نگاه و احساس گزارش شما با یک کلیک موضوع را تغییر دهید. هر موضوع ترکیبی از رنگ‌ها، فونت‌ها و نقشه‌های پایه خود را دارد. در ابتدا سازنده تم‌ها با پس زمینه روشن و پس زمینه تاریک را ارائه می‌دهد. در آینده تم‌های جدیدی اضافه می‌شوند. همچنین به شما امکان می‌دهد قابلیت انعطاف پذیری بیشتری در شخصی سازی گزارش های خود برای مطابقت با سلیقه و سبک بصری سازمان خود داشته باشید.

درج نقشه‌های وب، صحنه‌های وب و نقشه‌های اکسپرس

نقشه‌‌ها همان چیزی هستند که ابزار گزارش نویسی esri را منحصر به فرد مفید و قدرتمند می‌کند. ArcGIS StoryMaps به شما امکان می‌دهد یکپارچه نقشه‌های وب و صحنه‌های وب سه بعدی را که ایجاد کرده‌اید- یا همانگونه که در ArcGIS Living Atlas of the World کشف کرده‌اید – در روایت خود ادغام کنید. هر دو در نقشه‌های گزارش جدید، حتی بر روی دستگاه‌های تلفن همراه، به زیبایی کار می‌کنند.

ArcGIS StoryMaps جایگزین جدید نقشه برداری را معرفی می‌کند: نقشه‌های اکسپرس. با استفاده از نقشه‌های اکسپرس، می‌توانید به سرعت نقشه‌های ساده و زیبایی را با یک سری نقاط‌، خطوط و مناطق ایجاد کنید. می‌توانید پنجره‌های بازشو با تصاویر، عناوین و توضیحات ایجاد کنید و می‌توانید حاشیه نویسی مفید مانند متن و فلش اضافه کنید.

مشاهده متن کامل انگلیسی از اینجا

خلاصه فارسی از : فرهاد کیان فر

کد مطلب : 98110701

مشاهده تازه‌های دیگر