تازه های GIS – شماره ۳۱

The Power of Location Analytics in the Solar and Wind Energy Industry

 قدرت تجزیه و تحلیل موقعیت مکانی در صنعت انرژی خورشیدی و بادی

هنگامی که توسعه دهندگان انرژی بادی و خورشیدی نیاز به بهبود ساخت و عملیات انرژی جایگزین خود دارند، می‌توانند به شریک esri، گروه Aegean Energy مراجعه کنند. برنامه این شرکت Map to Megawatts ، که مبتنی بر پلت فرم ArcGIS است، از توسعه، تحلیل سایت، کنترل سایت، و گزارش دهی پشتیبانی می‌کند. ​

اخیراً گروه Aegean Energy جهت بهبود ساختارهای انرژی، قابلیت‌های Map to Megawatts را به وسیله ArcGIS بهبود بخشیده‌ است. این امر جمع‌ آوری و تحلیل داده‌ها را ساده و عمیق‌تر کرده است.

داده‌های میدانی موانع توسعه را شناسایی می‌کنند

Map to Megawatts به مشتریان Aegean Energy در برنامه‌ریزی، استراتژی، و توسعه کمک می‌کند. برای توسعه دهندگانی که به دنبال فرصت‌های باد و خورشید هستند، Aegean Energy برای شناسایی موانع پرهزینه و چالش‌برانگیز که ممکن است به وجود آیند، مانند ایمنی، مسائل شهری یا زیست‌محیطی، تجزیه و تحلیل‌های مناسب را انجام دهد. اما شرکت به یک روش کارآمدتر برای جمع‌ آوری داده‌های میدانی برای تحلیل نیاز داشت و به سرعت نتایج را در دسترس سهامداران قرار داد. ​

در گروه Aegean Energy، کارگاه‌های کاری ArcGIS وضعیت‌های بازرسی را برای مخاطبان مختلف نمایش می‌دهند.

Woody Duncan، معاون ارشد Aegean Energy، گفت: «اطلاعات میدانی از نظر داخلی برای ما مهم است.» «همچنین به مشتریان کمک می‌کند تا در توسعه پروژه، استراتژیک و روشمند باشند که در این روز و سن بسیار مهم و وقت گیر است. ​ما وقتی به دنبال فرصت‌های انرژی می‌گردیم، باید بینش بیشتری داشته باشیم.»

با این حال، چگونه Aegean Energy اطلاعاتی را از این حوزه دریافت کرد که نیاز به تجهیز مجدد داشت. شرکت مقادیر زیادی داده را در مورد یک پروژه در طول ساخت‌ و ساز جمع‌آوری می‌کند، اما پردازش آن داده‌ها کند بود. از عکس‌های پروژه که نیازمند فهرست‌ نویسی و بایگانی به فرم‌های کاغذی بود که کارکنان به طور دستی وارد پایگاه‌ داده Microsoft Excel شدند، جریان کار باعث تاخیر قابل‌ توجهی در توزیع اطلاعات از این حوزه شد. این شرکت برآورد کرد که تکمیل این فرآیندهای کند و دشوار حدود سه ماه طول می‌کشد. علاوه بر این، به دنبال یافتن روش کارآمدتری برای انجام تحلیل و تضمین کیفیت/ کنترل کیفیت (‏QA / QC)‏ هنگام تجزیه و تحلیل داده‌ها بود. ​

کارکردن بیشتر با داده

در سال 2018، Aegean Energy، ابزار ArcGIS Insights را جهت ساده‌سازی ورودی، تجزیه‌ و تحلیل و گزارش داده‌ها استفاده کرد. این نرم افزار تحلیلی به کاربران اجازه می‌دهد تا تجزیه‌ و تحلیل داده‌ها را انجام دهند، گردش کار خود را مستند سازند و نتایج را با دیگران به اشتراک بگذارند. اکنون این شرکت در مراحل مختلف فرآیند ارزیابی از این نرم افزار استفاده می‌کند.

Clint Cook، معاون ارشد مهندسی و ساخت‌ و ساز در Aegean Energy گفت:«ما از Insights برای کنترل کیفیت، گزارش دهی، برنامه‌های ردیابی، و بودجه استفاده می‌کنیم. هیجان‌انگیز است چون ما اکنون می‌توانیم کار بیشتری با داده‌ها انجام دهیم.»

قابلیت Maps to Megawatts شامل نظارت بر ساخت‌ و ساز است که وضعیت بازرسی را پیگیری می‌کند. با استفاده از Survey123 برای ArcGIS، تیم‌های عملیات میدانی فرم‌های داده‌ها را تکمیل می‌کنند تا به Eegean Energy کمک کنند تا مشکلات توسعه احتمالی را شناسایی کند. هنگامی که یک اپراتور فرم Survey123 را ارائه می‌کند، داده‌ها در ArcGIS Online پردازش می‌شوند و در داشبورد بارگذاری می‌شوند. سپس Insights به طور خودکار وظایفی را که باز و آماده بازرسی هستند، علامت‌گذاری می‌کنند.این کار به بازرسان نمایش بصری ساده‌ای از محل انجام کار می‌دهد. سپس بازرسان می‌توانند از Survery123 برای به روز رسانی وضعیت کار، بستن فوری حلقه، و Insights که تغییر می‌کنند، استفاده کنند. این جریان کار ساده، بهره‌ وری بازرسی را بهبود بخشیده‌ است. ​

Aegean Energy همچنین از ابزار جدید تحلیل پیوند در Insights برای ردیابی خطاهای ورودی جنبه دیگری از QA / QC استفاده می‌کند. این ابزار با استفاده از شبکه‌ای از لینک‌های بهم مرتبط، روابطی را که به سادگی در داده‌های خام دیده نمی‌شوند، شناسایی و تحلیل می‌کند. به عنوان مثال، یک کارگر میدانی به طور نادرست دو مکان را در یک فرم بازرسی وارد می‌کند. از آن جا که هر وضعیت بازرسی به یک شماره پد خورشیدی خاص یا محل توربین بادی متصل است، تنها یک فرم می‌تواند برای هر کدام وارد شود. یک نمودار لینک، با یک نمایش گرافیکی واضح، یک عدد پد با دو وضعیت متفاوت را نشان می‌دهد که نشان‌دهنده خطای ورود داده است.

Duncan گفت: «استفاده از این ابزار باعث صرفه‌جویی در ساعات کار می‌شود. پیش از این، شخصی باید ساعت‌ها تلاش می‌کرد تا گزارش‌ها را بررسی کند و بفهمد که آیا اطلاعات دو بار وارد شده‌اند یا مساله دیگری وجود دارد. اما با Insights می‌توانیم بلافاصله مشکل را پیدا کنیم. درست مثل این است که یک سوزن را در یک لحظه از انبار کاه بیرون بکشند تا چند ماه بعد.»

Aegean Energy همچنین از سایر محصولات در مجموعه esri برای انتشار نتایج تحلیل و تسریع در گزارش استفاده می‌کند. پس از این که کارمندان تجزیه و تحلیل تناسب را انجام دادند، نتایج را از طریق اینترنت یا از طریق ArcGIS Online در دسترس مشتریان قرار می‌دهند.​ سپس شرکت‌ها از نتایج برای انجام ارزیابی‌های قابلیت ساخت‌ و ساز در این زمینه استفاده می‌کنند. ​

علاوه بر این، فرآیندهای ثبت داده خود را با پیاده‌سازی نه تنها Survey123 بلکه Collector برای ArcGIS کارآمدتر ساخته‌ است. کارمندان از این برنامه‌ها برای جمع‌ آوری و سازماندهی داده‌ها، اتصال سریع به دفتر، و به اشتراک گذاری آن با سهامداران استفاده می‌کنند. ​

Duncan گفت: «استفاده از Collector و Survey123 … به افراد میدانی ما این امکان را می‌دهد تا همه اطلاعات را در این زمینه پر کنند و فقط یک دکمه را برای گزارش نتایج فشار دهند. مشاهده این ارتباط در طول ساخت و ساز و در ابعاد مختلف فوق العاده است. توانایی درک حجم زیادی از اطلاعات و ساده کردن آن در آنچه که لازم است ببینیم، عالی است.»

افزایش دقت، همکاری و کارآیی

برای Aegean Energy، استفاده از ArcGIS Insights نقش مهمی در اطمینان از صحت اسناد مربوط به پروژه دارد. همکاران و کارکنان اداری به سادگی وارد برنامه می‌شوند تا به راحتی فرم‌های تکمیل‌شده را ببینند و از صحت آن‌ها اطمینان حاصل کنند.

Insights همچنین همکاری را افزایش می‌ٔهد با اجازه دادن به ذینفعان – فارغ از این که در کجا واقع شده‌اند – که داده‌ها و تحولات مربوط به پروژه را مشاهده کنند.با استفاده از داده‌ها و نتایج مبتنی بر وب و نتایج موجود در یک مکان، مدیران پروژه، مدیران ارشد اجرایی، مدیران سایت، و دیگر ذینفعان می‌توانند به سرعت هرگونه مسئله را مشخص کنند، و همچنین این که آیا یک پروژه در زمان و بودجه در حال پیشرفت است یا خیر. ​

و در مورد جمع‌ آوری داده‌ها، کارکنان Aegean Energy دیگر مجبور نیستند ساعت‌های طولانی را در پایان هر روز به دسته‌بندی و ارسال فرم و عکس بپردازند. سهولت انتقال داده‌های میدانی، بهره‌وری را افزایش داده و همچنان به شرکت کمک می کند تا فرآیندهای خود را به صورت دیجیتالی تغییر دهد.

جریان‌های کاری جدید و ابزارهای اطلاعات مکانی هم در داخل و هم در خارج از دفتر برای کارمندان سودمند هستند. در حال حاضر کارگران میدانی از تبلت‌ها و دستگاه‌های تلفن همراه برای تکمیل فرم و به اشتراک گذاری سریع اطلاعات و نتایج بر روی وب استفاده می‌کنند، در حالی که هم شرکت و هم مشتریانش در مشاهده برنامه‌ها و پیگیری پروژه ها در Survey123 و Collector ، ارزش بسیار خوبی پیدا کرده اند.

با بهبود راه‌ حل maps to megawatts با ابزارهای esri، شرکت Aegean Energy به شرکت‌های energy درک واضح تری از عملکرد و پیشرفت خود در هنگام توسعه انرژی بادی و خورشیدی ارائه می‌کند.

Cook گفت: «ما در نقشه‌ها زندگی می‌کنیم. هر کاری که انجام می‌دهیم به محل آن بستگی دارد. بنابراین داده‌های مکانی که ما از Insights به دست می‌آوریم فوق‌العاده ارزشمند هستند. در غیر این صورت، فقط داده است.»

مشاهده متن کامل انگلیسی از اینجا

خلاصه فارسی از :  فاطمه حسین‌زاده

کد مطلب : 98121401

مشاهده تازه‌های دیگر