تازه های GIS – شماره ۳۳

Smart Surveys Give San Bernardino County a Better Way to Measure Homelessness

 نظرسنجی‌های هوشمند راهی بهتر برای سنجش بی خانمانی استان سن برناردینو ارائه داد

نظرسنجی های هوشمند راهی بهتری برای سنجش بی خانمانی استان سن برناردینو

در 24 ژانویه سال 2019 ، صدها داوطلب قبل از طلوع آفتاب به مراکز استقرار در سراسر سن برناردینو رسیدند تا وظایف خود را دریافت کنند. آن‌ها با اهدای جلیقه های نارنجی و حمل وسایل حمل و نقل، راهی خیابان های شهر شدند.آن روز ، در سراسر ایالات متحده ، خدمه داوطلب برای انجام همان کار تشکیل می شوند: جمعیت بی خانمان را بشمارید. اما امسال در شهرستان سن برناردینو ، کالیفرنیا متفاوت بود. برای اولین بار ، شهرستان از فناوری نقشه برداری برای برنامه ریزی ، اجرای و تحلیل نتایج شمارش استفاده کرده است. این بدان معنی بود که داوطلبان فقط برای انجام کار خود به تلفن های هوشمندشان احتیاج داشتند. و این به درک سن سان برناردینو درک بهتری از جمعیت بی خانمان خود می داد.

با ریختن نتایج ، آنچه که زمانی فقط شماره ها در صفحه گسترده بود به یک نقشه زنده تبدیل شد. این بار ، هر شخصی که بی خانمان را تجربه می کرد ، فقط شمرده نمی شد بلکه دیده می شد.

کارآمدتر کردن شمارش مقطعی در این سال

در حال حاضر ، دولت های محلی مجبورند سؤال های سختی را درباره بی خانمانی بپرسند. جمعیت بی خانمان در سراسر ایالات متحده رو به افزایش است ، این امر خطرات بسیاری را برای افراد بی خانمان تجربه می کند و فشارهای بیشتری را بر جوامع ایجاد می کند. دولت های محلی به دنبال راه حل های جدیدی هستند که می توانند از منظر داده محور به کمک به بی خانمانها کمک کنند.اینجاست که تعداد بی خانمان ها وارد می شود. در حالی که بحث طولانی مدت در مورد بهترین روش برای شمارش تعداد افرادی که بی خانمان را تجربه می کنند ، وجود دارد ، اما شمارش نقاط در زمان (PITC) معمولاً هم در ایالات متحده و هم در سطح بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد. برای اجرای PITC ، گروه هایی از داوطلبان در یک روز تنها به آنجا می روند و با افرادی که در خانه بی خانمان تجربه می کنند ، مصاحبه می کنند تا از اطلاعات جمعیتی و تعداد کل جمعیت مطلع شوند. اطلاعات بدست آمده از این تعداد برای تأمین منابع به جمعیت بی خانمان و هدف قرار دادن جوامع مناسب برای مداخلات بسیار مهم است. اما ، زمان ، یک عامل محدود کننده برای داوطلبان است.

طی یک سال گذشته ، تیم تماس بی خانمان کلانتری و اجرای برجسته (HOPE) در استان کلانتریای سن سان برناردینو با استفاده از Survey123 Esri از Survey123 برای برنامه ArcGIS برای تهیه نقشه و ثبت همه تعاملات خود با افرادی که بی خانمان را تجربه کرده اند ، ثبت کرده است. این اطلاعات به بخش کلانتر و به این ترتیب به این شهر یک شرح تاریخی درباره محل تجمع افراد بی خانمان را می دهد برای PITC امسال ، از داده های تیم HOPE استفاده شده است تا به داوطلبان بگویید که به کجا بروند. این امر باعث می شود داوطلبان با پوشش دادن مناطقی که احتمالاً مؤثر بوده اند ، از وقت خود به نحو احسن استفاده کنند.پس از اجرای یک برنامه آزمایشی موفق با Survey123 در سال 2018 ، شهرستان سان برناردینو برنامه PITC 2019 را پذیرفت. به جای استفاده از نظرسنجی های کاغذی ، همانطور که در گذشته انجام شده بود ، داوطلبان PITC 2019 به زمینی مجهز به Survey123 در دستگاه های تلفن همراه خود رفتند. ذینفعان این تعداد سپس توانستند پیشرفت را در زمان واقعی نظارت کنند و فوراً با استفاده از ArcGIS Online به نتایج شیرجه بزنند.

نگاه اولیه به اعداد و الگوها

فواید استفاده از بستر ArcGIS بلافاصله برای داوطلبان شمارش ، و همچنین رهبران پروژه و ذینفعان آشکار شد. برای داوطلبان ، فرم نظرسنجی در Survey123 با منطق مشروط تنظیم شده است تا فقط سوالات مربوطه را نمایش دهد. وقتی مصاحبه کنندگان اظهار داشتند که در یک وسیله نقلیه خوابیده اند ، به عنوان مثال ، سؤالات پیگیری درباره نوع وسیله نقلیه و چند نفر در آن خوابیده اند ، بعد ظاهر می شود. این منطق شرطی تجربه کاربران را به طرز چشمگیری ساده کرده است و به آنها امکان می دهد بدون نیاز به جستجوی سوال ، سریع نظرسنجی را از بالا به پایین انجام دهند. این بازخورد کاملاً مثبت از داوطلبان شمارش دریافت کرد ، که نظرسنجی جدید را آسانتر و سریع تر استفاده کردند.استفاده از [فناوری ArcGIS] به واقع گرایانه تری از مسئله رو به رشد که ما با آن روبرو هستیم به ما می دهد ، و باعث می شود که شماره های زمان شمارش نقطه در سال 2019 دقیق ترین باشند. همانطور که داوطلبان هر مصاحبه را انجام می دادند ، Survey123 نیز چندین محاسبه در پشت صحنه انجام داد. به عنوان مثال ، تعیین اینکه آیا فرد مطابق تعریفی که وزارت مسکن و شهرسازی ایالات متحده (HUD) در آن تجربه کرده است ، بی خانمان مزمن را تجربه می کند ، نیاز به تدوین فرمول نسبتاً پیچیده ای دارد که در سالهای گذشته ، باید در هفته های بعد محاسبه می شد. شمار. با این وجود ، با استفاده از Survey123 ، محاسبات انجام شده در پرواز امکان پذیر است و به ذینفعان این امکان را می دهد که نسبت به گذشته امکان مشاهده قبلی را نسبت به گذشته نشان دهند.

نظرسنجی های کامل به طور مستقیم از طریق ArcGIS آنلاین به Cloud Geospatial Cloud ارسال شد ، که نه تنها به حفظ یکپارچگی داده ها کمک کرد بلکه این امر را بلافاصله در دسترس ذینفعان قرار داد. در روز شمارش ، رهبران پروژه در یک مرکز فرماندهی مجهز به داشبورد ساخته شده با استفاده از داشبورد عملیات برای ArcGIS جمع شدند. این داشبورد اطلاعات حداکثر دقیقه را از نظرسنجی هایی که از این زمینه ارسال می شود ، نشان می دهد. استفاده از داشبورد در مرکز فرماندهی ، ذینفعان را قادر می سازد تا پیشرفت شمارش را تحت نظر بگیرند و زودتر از قبل به اطلاعات خود بپردازند. هنگام استفاده از نظرسنجی های کاغذی ، امکان پذیر نبود. یکی دیگر از مزایای رهبران پروژه و ذینفعان این بود که Survey123 از موقعیت GPS هر دستگاه داوطلب استفاده کرد و بینش بسیار بیشتری نسبت به الگوهای جغرافیایی در بی خانمانی نسبت به گذشته نشان داد. در حالی که در سالهای گذشته فقط می توان دانست که چه تعداد از افراد بی خانمان را تجربه کرده اند و در هر جامعه ای مورد بررسی قرار گرفته بودند ، امسال نیز کارمندان شهرستان سن برناردینو همچنین قادر به مشاهده دقیق این نظرسنجی ها در کجا بودند ، که می تواند به برنامه های کمک رسانی هدفمند کمک کند. موثرتر.

تاکنون 24 ساعت پس از اتمام شمارش ، ذینفعان بخش مشارکت بی خانمان در سطح کشور ، هیئت نظارت ، و دپارتمان خدمات اطلاع رسانی در یک اتاق کنفرانس جمع شده و از پیکربندی Web AppBuilder برای ArcGIS برای کاوش در اطلاعات حساب استفاده کردند. با استفاده از توالی فیلترها ، آنها توانستند به تفکیک تعداد و مکانهایی بپردازند که جمعیت خاصی از آنها مانند جانبازان بی خانمان مزمن یا زنان دارای فرزندانی که گزارش می کردند از خشونت خانگی فرار کرده اند- با آنها روبرو شده و مورد مصاحبه قرار گرفته اند. ذینفعان همچنین از یک برنامه نقشه برداری وب برای پوشش داده های PITC با داده های تیم HOPE استفاده کردند تا مناطقی را که تیم HOPE با جامعه بی خانمان ارتباط تاریخی داشته است اما از طرف داوطلبان PITC مورد استفاده قرار نگرفته اند ، شناسایی کنند. این امر به دبیرخانه کلانتر اجازه می دهد تا هفته بعد تیم HOPE را به کار ببندد تا از این مناطق استفاده کند و به اطمینان حاصل شود که PITC تا حد امکان کامل بود. منفعت دیگر برای رهبران پروژه و ذینفعان این بود که Survey123 از موقعیت GPS هر دستگاه داوطلب بهره می برد ، بینش بیشتر نسبت به الگوهای جغرافیایی در بی خانمانی نسبت به گذشته. در حالی که در سالهای گذشته فقط می توان دانست که چه تعداد از افراد بی خانمان را تجربه کرده اند و در هر جامعه ای مورد بررسی قرار گرفته بودند ، امسال نیز کارمندان شهرستان سن برناردینو همچنین قادر به مشاهده دقیق این نظرسنجی ها در کجا بودند ، که می تواند به برنامه های کمک رسانی هدفمند کمک کند. موثرتر.

جمع آوری داده های استاندارد به تعداد آینده کمک می کند

به نظر می رسد که PITC در سال سن ، سن سان برناردینو ، دقیق ترین شمارش انجام شده ، به لطف بسترهای نرم افزاری ArcGIS است. جمع آوری داده های استاندارد به تعداد آینده کمک می کند جوزی گونزالس ، نایب رئیس شورای سن برناردینو گفت: “استفاده از [فناوری ArcGIS] واقع گرایانه تری از مسئله رو به رشدی که با آن روبرو هستیم به ما می دهد ، و این رقم ها را برای زمان دقیق ترین شماره در سال 2019 رقم می زند.” هیئت نظارت با نگاه رو به جلو ، شهرستان قصد دارد با استفاده از Survey123 برای PITC های بعدی ، که به طور استاندارد جمع آوری داده ها از سال به سال دیگر است ، ادامه دهد. در آینده ، می توان داده ها را در طی سالها مقایسه کرد تا ارزیابی کنیم که چگونه الگوهای بی خانمانی با گذشت زمان تغییر می کنند ، همچنین چگونگی ارتباط این الگوها با تلاشهای منطقه ای و دسترسی به خدمات در سطح کشور. برای کسب اطلاعات در مورد چگونگی فن آوری ArcGIS می تواند به جوامع کمک کند تا درک بهتری در مورد بی خانمان ها داشته باشند ، صفحه وب Reduce Homelessness را از تیم ArcGIS Solutions for Local Government محلی کاوش کنید. 

مشاهده متن کامل انگلیسی از اینجا

خلاصه فارسی از : حانیه تجلی

کد مطلب : 98121901

مشاهده تازه‌های دیگر