تازه های GIS – شماره 2

فناوری مکانی همه جنبه‌های سرشماری سال 2020 را پشتیبانی می کند

در هر دهه‌ای، دفتر سرشماری ایالات متحده روش‌های شمارش را ارزیابی و جدید می‌کند. برای سرشماری سال 2020، این امر منجر به استفاده از روش GIS شده‌است تا شمارش را به‌درستی انجام دهد. رئیس بخش جغرافیای اداره سرشماری گفت: ما از فن‌آوری مکانی در هر جنبه‌ای از طراحی برای سرشماری 2020 استفاده کرده‌ایم. معاون تحقیق سرشماری، در کنفرانس کاربری (Esri UC) گفت: ما چندین نوآوری اساسی را برای امنیت و راحتی پاسخگویان و شرکت‌کنندگان به‌کار گرفتیم که در آن اعضای اصلی کارکنان بخش جغرافیا در جلسه جامع حاضر می شوند. “ما یک تیم از جغرافیدانان اختصاصی و هوشمند داریم که در طول چندین سال تلاش زیادی برای توسعه ، استقرار و آزمایش این [نوآوری ها] انجام داده اند.” به گفته Bishop، چندین سال گذشته برای سرشماری آینده بسیار مهم بوده‌است.

چهار مؤلفه اصلی برای انجام سرشماری در ایالات متحده وجود دارد. درابتدا، اداره سرشماری باید مشخص کند که کجا باید حساب شود که شامل ایجاد و نگهداری لیست آدرس و پایگاه داده مکانی است تا مطمئن شوید آژانس دارای حسابداری دقیق از هر آدرس در کشور است. در مرحله بعد، دفتر باید از این لیست آدرس‌ها استفاده کند تا مردم را به پاسخ‌گویی دعوت کند. برای خانوارهایی که فوراً جواب نمی‌دهند، اداره سرشماری مجبور است که ثبت‌کنندگان را بفرستد تا برای تشویق آن‌ها تلاش کنند. دفتر مجبور است نتایج را منتشر کند. تمام این کار به بانک اطلاعات جغرافیایی اداره سرشماری بستگی دارد. فهرست اصلی آدرس ها و پایگاه داده های مکانی که شامل هر ایالت، شهرستان، شهر، قطعه، بلوک و آدرس در کشور، بیش از 20 میلیون منطقه جغرافیایی منحصر به فرد به همراه داده‌های جغرافیایی واقع شده برای هر یک از آن‌ها است. جان پولیچینو، جغرافیدان سرشماری، در طول ارائه برنامه‌های آژانس گفت: “در طول یک دهه‌، ما با دولت قبیله ایالتی‌ و دولت‌های محلی همکاری کرده‌ایم تا از یک بانک اطلاعاتی کامل و دقیق اطمینان حاصل کنیم.” در حالی که اداره سرشماری برای تأیید کلیه داده‌های آدرس خود در این زمینه استفاده می‌کرد، این‌بار در اطراف این کشور از تصاویر ماهواره‌ای و فناوری زمین‌شناسی استفاده کرده‌است تا ببیند مکان‌های 10 سال قبل در مقایسه با اکنون چگونه به نظر می‌رسد. به گفته Bishop، این امر به اداره سرشماری اجازه می دهد که 65 درصد آدرس‌ها را در دفتر تأیید کند، به این معنی که فقط 35 درصد آدرس ها باید در این زمینه اعتبار داشته باشند.

قسمت بعدی سرشماری این است که مردم بتوانند پاسخ دهند. برای سال 2020، دفتر سرشماری برای اولین بار از مردم دعوت می‌کند تا پرسشنامه‌های خود را در اینترنت پر کنند.Bishop گفت: “مردم هنوز هم می‌توانند از طریق تلفن یا با استفاده از پرسشنامه سنتی کاغذ پاسخ دهند. پرهزینه‌ترین بخش سرشماری، در زدن درب مردم است تا آن‌ها را برای پاسخگویی درآورد. به همین دلیل اداره سرشماری نقشه را برای پاسخگویی به این فرآیند توسعه داد تا این روند را ساده کند. Bishop گفت: “ما از فناوری‌های جغرافیایی (بسیاری از فناوری های Esri) برای کمک به نقشه برداری از مناطق سخت در سراسر کشور استفاده کرده‌ایم. یکی از راه‌هایی که این برنامه انجام می‌دهد این است که با پیش‌بینی اینکه جمعیت‌ها به احتمال زیاد و کمترین پاسخ خود را به سرشماری می‌گیرند و همچنین اینکه آیا آنها کم و بیش احتمال دارد که فرم های خود را بصورت آنلاین پر کنند. با این اطلاعات، اداره سرشماری می تواند پیام‌رسانی خود را برای جمعیت خاص در مناطق خاص متناسب انجام دهد و از طریق دسترسی به روشهای در دسترس، پاسخ خود را ترغیب کند.

Bishop گفت: “از اواسط ماه می، ما تخمین می‌زنیم که 60.5 درصد واحدهای مسکن به سرشماری پاسخ دهند. “برای بقیه، که ما انتظار داریم حدود 50 میلیون خانوار باشند، ما به در خواهیم زد.”همانطور که پاسخ ها وارد می شوند، اداره سرشماری داده‌ها را جدول‌بندی می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که در مکان صحیح اختصاص یافته‌است. سپس آژانس آماده خواهد شد تا آخرین روز از سال‌، برنامه های تقسیم که کرسی های نمایندگان ایالات متحده را در بین ایالت ها اختصاص می‌دهد را به رئیس جمهور تحویل دهد. و تا پایان ماه مارس، جوامع محلی داده‌های تجدید نظر شده مورد نیاز خود را از طریق نقشه‌های جغرافیایی کامل برای طراحی مجدد مرزهای قانونی و رأی‌دهی خود، انجام می‌دهند. همانطور کهBishop اظهار داشت، “کار جغرافیایی در کل چرخه سرشماری ادامه دارد.” به‌طور کلی هدف و بحثی که در این کنفرانس مطرح شد این موضوع بود که اداره آمار در آمریکا برای سرشماری سال 2020 هر فرد را یکبار آن هم در موقعیت مکانی درستی که قرار گرفته‌است، شمارش کنند.

 

مشاهده اطلاعات بیشتر  از اینجا ( انگلیسی )

خلاصه فارسی از : الناز بابایی کد مطلب : 98091101