تازه های GIS – شماره 35

Harness the Power of Location in the Internet of Things

تحلیل های ArcGIS برای اینترنت اشیا

تقریبا در همه صنایع، سازمان‌ها به طور افزاینده در حال استفاده از حسگر هایی برای جمع آوری مقدار زیادی داده فوری هستند. این داده می‌تواند برای ایجاد سیستم های هوشمند تر مورد استفاده قرار بگیرد. اما ابتدا سازمان‌ها باید آن را درک کنند.

تجزیه و تحلیل ArcGIS برای IOT ( Internrt Of Things )، یک تحیلگر فوری، پردازشگر داده بزرگ در ArcGIS آنلاین است که می‌تواند به سازمان‌ها کمک کند که از این داده برای کسب آگاهی و بینش مکانی استفاده کنند. این تحلیلگر در مقیاس «ابر جغرافیایی esri» می‌تواند برای پردازش جریان و مشاهده تاریخی از طریق اینترنت اشیا (IOT) عمل کند و نیازی به استقرار و نگهداری ندارد.

تجزیه و تحلیل ArcGIS برای IoT می‌تواند برای به دست آوردن، تصویرسازی، تجزیه و تحلیل و عمل بر روی داده‌های حسگرهای زمان واقعی استفاده شود.

تجزیه و تحلیل IOT می‌تواند تجسم کند، تحلیل کند و از طریق IOT روی داده حسگرها اثر کند. تجربه کاربری ساده و مدرن به کاربران این امکان را می‌دهد تا بدون زحمت منابع داده را لمس کنند و در شرکت برای همه قابل دسترس باشد. دانشمندان داده‌های GIS به طور یکسان می‌توانند جریان‌های خوانش حسگر در زمان واقعی و داده‌های تاریخی را تحلیل کنند. مجموعه متنوعی از اتصالات داده و تحلیل برای IOT از گردش کار برای صنایعی که از آژانس‌های شهری و تاسیسات الکتریکی گرفته تا شرکت‌های تجاری و سازمان‌های غیردولتی استفاده می‌کنند، پشتیبانی می‌کنند.

با تحلیل IOT، کاربران می‌توانند اطلاعات فوری را در نقشه‌های وب مستقیماً تجسم کنند. داده‌های فوری می‌توانند به وسیله HTTP و سیستم عامل‌های ابرمانند Microsoft Azure IOT و خدمات وب سایتی آمازون AWS) IOT) ایجاد شود یا از تکنولوژی پیغام استاندارد صنعتی مانند Apache Kafka ،MQTT و RabbitMQ استفاده کنند. تحلیل‌ها برای IOT همچنین با مشاهدات IOT که قبلاً جمع آوری شده‌اند، مانند داده لایه ویژگی ArcGIS کار می‌کنند.

خارج از مشاهده داده، تحلیل IOT می‌تواند فیلتر کند، پردازش کند و همچنین از داده‌های رویداد با سرعت بالا برای انجام فعالیت استفاده کنند. کاربران می‌توانند تقریباً در هر نوع داده جاری نفوذ کنند و به طور خودکار زمانی که شرایط معین رخ دادند، به کارکنان اعلام کنند. برای مثال یک افسر عملیات‌های تاسیسات الکتریکی می‌تواند یک پردازش برای دریافت خوانش‌های عادی از مقیاس‌های هوشمند ایجاد کند و زمانی که نشانه‌های قطع برق وجود داشت، تحلیل‌های IOT می‌تواند به طور خودکار به خدمه آن منطقه اعلام کند.

آژانس شهری با استفاده از تجزیه و تحلیل IoT می‌تواند به حرکات وسایل نقلیه در جاده‌ها نگاه کند و سپس برای کاهش ترافیک، مسیرهای انحرافی طرح و غیره اقدام کند.

ابزارهای تحلیل زمان واقعی در ArcGIS تحلیلی برای IOT شامل عوامل فضایی قوی و اساسی می‌شوند برای : تحلیل الگوها، یافتن مکان‌ها، مدیریت داده‌ها ، خلاصه کردن داده‌ها، استفاده از مجاورت، غنی سازی داده‌ها.این ابزارها به آسانی می‌توانند برای اطلاعات معلومات دریافتی مربوط به ماموریت مهیا ترکیب شوند. نمایش جغرافیا، کشف پدیده‌ها، شناخت تمایلات، یا یافتن مناطق جمع آوری داده‌ها، تحلیلIOT راه‌های بی شماری برای کشف معانی پنهان در داده‌های دریافتی دارند.

در حالی که تحلیل IOT برای کارهای گردشی که با مشاهدات دریافتی از دستگاه‌ها و حسگرهای IOT تعامل دارند، به خوبی مناسب است، کاربران همچنین می‌توانند آن را به کار گیرند تا با تقریباً همه منابع زمان واقعی یا داده بزرگ کار کند. برای مثال، کاربران می‌توانند یک مدل تحلیلی را برای پردازش داده‌های جنایات تاریخی حجم بالا طراحی کنند تا به الگوها و شیوه‌ها یا خلاصه کردن داده‌های حرکت بشر در مناطق شهری برای فهم بهتر این که چگونه چرخه جمعیت روز کاری می‌چرخد و جریان می‌یابد دسترسی پیدا کنند. به علاوه، نتایج تحلیل می‌تواند در ArcGIS برای شناسایی و ارزیابی بیشتر نقشه‌ها ذخیره شوند و با سهام داران اصلی به اشتراک گذاشته شوند. کاربران همچنین می‌توانند نتایج را به فروشگاه‌های ابری خارجی مانند Amazon S3 برای پردازش بیشتر بفرستند.

تحلیل ArcGIS برای IOT قدرت مکان در اینترنت اشیا را می‌گشاید. با این قابلیت، شهرهای هوشمند، نمایندگی‌های اتحادی، تاسیسات، اداره کل حمل و نقل، شرکت‌های نفت و گاز، خرده فروش‌ها و شرکت‌های زیاد دیگری می‌توانند شروع به سود بردن از IOT در راه‌های ابداعی کنند و دید زمان واقعی در عملکردهای روزمره به دست بیاورند. این افزایش آگاهی مکانی از تصمیم گیری داده محور در زمان و مکان مناسب پشتیبانی می‌کند.

اولین پخش تحلیلی IOT که برای این بخش برنامه ریزی شده بود، سازمان‌هایی با نیازهای با سرعت بالا یا سازمان‌هایی که تعداد زیادی جریان‌های داده را کنترل می‌کنند را تهیه می‌کند. نسخه های آینده برنامه ریزی شده برای اواخر سال جاری برای سازمان‌هایی موارد استفاده از سرعت پایین دارند، مناسب خواهند بود.

مشاهده متن کامل انگلیسی از اینجا

خلاصه فارسی از : محمد بیانلو

کد مطلب : 99031401

مشاهده تازه‌های دیگر