تازه های GIS – شماره 37

Location Tracking for Field Personnel Gets Wider Release

ردیاب موقعیت مکانی جهت ثبت و ارزیابی پراکندگی کارکنان محیطی-پیمایشی

ردیاب ArcGIS هم اکنون در ArcGIS Online نیز موجود است.

امروزه در زمینه کارهای محیطی، «خارج از دید ، خارج از ذهن» به راحتی می‌تواند «خارج از منظر، خارج از کنترل» ترجمه شود. بدون اطلاع از این که نیروی کار میدانی آن‌ها در کدام مکان هستند، افسران آتش نشانی زمان سخت گیری بیشتری برای خدمه خود دارند و مدیران ریسک ارائه خدمات به اوقات تلخ عصبانیت مشتریان دچار هستند و همچنین ممکن است سرپرستان نیروی کار میدانی از شکاف ها در قلمرو خود غافل شوند. در هر سناریو ، پیامد منفی و بالقوه پر هزینه برای سازمان وجود دارد.

ردیاب برای نرم افزار ArcGIS، که برای اولین بار در نرم افزار ArcGIS Enterprise منتشر شد، در حال حاضر در نرم افزار ArcGIS Online نیز در دسترس قرار دارد.

برنامه ردیاب نرم افزار ArcGIS که به تازگی از طرف شرکت Esri منتشر شده است؛ بین شکاف دید پرسنل میدانی یا پیمایشی و کارمندان در دفتر محل کار، پل ایجاد می کند و اکنون این برنامه که قبلاً فقط در ArcGIS Enterprise موجود بود، در ArcGIS Online نیز موجود می‌باشد و مزایای یک راه حل کاملاً میزبانی شده را ارائه می‌دهد. این امر باعث می‌شود سازمان‌های بیشتری بتوانند از كارکنان میدانی خود پیگیری بهتری داشته باشند كه این امر چابكی را تقویت كرده و زمان پاسخگویی را تسریع می‌كند.

ردیاب برنامه موبایل ArcGIS خطوط تردد یا آهنگ های موقعیت مکانی پرسنل میدانی را ثبت می‌کند و برنامه وب ثبت کننده و ناظر بر تردد کارکنان به سرپرستان اجازه می‌دهد تا آن‌ها را مشاهده کنند. برنامه وب لایه ردیابی موقعیت مکانی را که اکنون در ArcGIS Online و ArcGIS Enterprise 10.7 و بالاتر در دسترس است، اعمال می‌کند.

استفاده از ردیاب به سازمان‌ها كمك می‌كند تا از روش‌های متعددی از سرپرستان، مدیران، كارگران میدان و مشتریان پشتیبانی كنند.

کارکنانی میدانی بر خطوط پیمایش خود در محل‌های هدف کنترل کاملی دارند.

این قابلیت، کارآیی را در این زمینه بهبود می‌بخشد. تجزیه و تحلیل مسیر موقعیت مکانی می‌تواند محدوده‌ی تحت پوشش یک منطقه که مورد غفلت واقع شده یا بیش از حد اشباع شده را تمیز و مشخص کند که باعث می‌شود منابع میدانی به طور مؤثر تخصیص یابد. همچنین تجزیه و تحلیل آهنگ ترددها می‌تواند الگوهای خاص‌تری را نشان دهد – به عنوان مثال، در بهره‌وری، جرم یا سرعت غیر مجاز.

این مزیت معیار و گواه کار را نشان می‌دهد. سابقه ردیابی می‌تواند برای تأیید مکان و زمان آخرین بازدید دارایی یا سایت و نیز مدت زمان بازدید و این که چه کسی بازدید را انجام داده است، مورد استفاده قرار گیرد. سازمان‌ها می‌توانند برای تأیید صحت توافق نامه های سطح سرویس و این که سایر الزامات انطباق را رعایت می‌کنند، به این اطلاعات اعتماد کنند.

این مزیت کمک می‌کند تا سرپرستان بدانند که اعضا در کدام شرایط مکانی هستند. با به اشتراک گذاشتن موقعیت مکانی خود، کارگران میدانی و پیمایشی به سرپرستان این امکان را می‌دهند تا مدیریت را بهبود بخشند؛ به طوری که به رویدادهای پیش بینی نشده بهتر پاسخ دهند. ردیاب برای ArcGIS به همه می‌فهماند که منابع کارکنان در چه شرایطی با نیازها ارتباط دارند و همچنین به کارمندان دفتر امکان نظارت بر ایمنی کارگران میدانی را می‌دهد.

با تحقق اشتراک گذاری موقعیت مکانی کارگران میدانی، سرپرستان می‌توانند به رویدادهای پیش بینی نشده بهتر پاسخ دهند.

پرسنل میدانی که از برنامه موقعیت یاب تلفن همراه استفاده می‌کنند، زمانی که ردیاب موقعیت مکانی را روشن می‌کنند در کنترل کامل هستند. آن‌ها فقط برای شروع یا متوقف کردن ثبت آهنگ موقعیت مکانی خود لازم است فقط بر روی یک کلید درون برنامه تلفن همراه ضربه بزنند. برنامه برای به حداقل رساندن مصرف انر‍زی باتری نیز بهینه شده است. کاربران این گزینه را دارند که زمان شروع و متوقف کردن ثبت موقعیت مکانی خود را یادآوری کرده و بر روی دستگاه تنظیم کنند. پس از فعال سازی نرم افزار سیستم ردیاب موقعیت مکانی، داده‌های آهنگ تردد مستقیماً بر روی دستگاه تلفن همراه ثبت می‌شوند و سپس به صورت خودکار درArcGIS Online در محیط‌های متصل یا به محض دسترسی اتصال همگام سازی می‌شوند. فقط کسانی که مجوز مشاهده مسیرها را دارند – معمولاً مدیران یا سرپرستان – می‌توانند داده های موقعیت مکانی را مشاهده و بازرسی کنند.

برنامه ردیاب جهت استفاده بر روی تلفن همراه برای بارگیری از برنامه‌های App Store و Google Play در دسترس قرار دارد. کاربران جهت ورود به برنامه و استفاده از آن برای ArcGIS به کسب مجوز ممتاز آن نیاز دارند. نسخه ی تحت وب این نرم افزار می‌تواند توسط مدیران ArcGIS برای ایجاد نمایش آهنگ مسیرها (نمایش لایه ویژگی) و همچنین توسط هر سرپرست مجاز دیگر برای مشاهده و ارزیابی آن مورد استفاده قرار گیرد.

ردیاب برای ArcGIS یک برنامه ممتاز است که می تواند به هر نوع کاربر مجاز و دارای پروانه ArcGIS اضافه شود.

مشاهده متن کامل انگلیسی از اینجا

خلاصه فارسی از : حسین رهبری

کد مطلب : 99032101

مشاهده تازه‌های دیگر