تازه های GIS – شماره 38

 New Expressive Tools for Storytelling

ابزارهای جدید نمایشی برای ارائه گزارش

به روزرسانی ArcGIS StoryMaps باعث افزایش قابلیت‌ها و سهولت در استفاده می‌شود.

ArcGIS StoryMaps، برنامه ارائه گزارش جدید Esri، دارای چندین ویژگی جدید است که به کاربران کمک می‌کند تا خلاقانه تر گزارش‌های خود را طراحی کنند. قابلیت‌های جدید به کاربران امکان می‌دهد از ابتدا تا انتها به طور خودکار گزارش سازی کنند، مجموعه‌ای از گزارش‌های مرتبط را تهیه کنند، نمایش به صورت اسلاید ارائه دهند و پیش نمایش گزارش را در دستگاه‌های مختلف ببینند.

Author Collections

کاربران می‌توانند گزارش‌ها و برنامه‌های مرتبط و موضوعی را با Author Collections (همچنین در نسخه بتا) تنظیم کنند که ارائه و اشتراک گذاری آن‌ها را آسان تر می‌کند. ایجاد یک مجموعه (collection) ساده است. کاربران فقط باید بر روی تصویر نمایه (Profile) خود کلیک کرده و سپس بر روی My Collections کلیک کنند، جایی که می توانند نقشه گزارش (story map) را به یک مجموعه اضافه کنند. کاربران هنگام انتشار یک مجموعه، بسته به مخاطب مورد نظر، می توانند آن را با همه یا فقط سازمان خود، به اشتراک بگذارند.

کاربران می‌توانند نقشه‌ها و برنامه‌های مرتبط به گزارش را در یک مجموعه قرار دهند.

نمایش به صورت اسلاید

یک بلوک همه جانبه جدید به نام نمایش پرده‌ای (در حال حاضر در نسخه بتا) به کاربران اجازه می‌دهد تا راحت تر گزارش‌های خود را به صورت ارائه زنده تبدیل کنند. برای نمایش رسانه‌های تمام صفحه، مانند تصاویر یا فیلم‌ها، با مقادیر کمی متن توصیفی در یک صفحه گزارشی، بهترین عملکرد را دارد. کاربران می توانند مجموعه‌ای از اسلایدها را به بخش هایی از (story maps) خود اضافه کنند. سپس بینندگان می‌توانند با استفاده از فلش‌های موجود در لبه‌های سمت راست و چپ صفحه یا با حرکت دادن سمت چپ و راست بر روی دستگاه‌های صفحه لمسی، به صورت جانبی از طریق اسلاید شو حرکت کنند. بعد از اینکه به نمایش تصاویر به صورت اسلاید نگاه کردند، بینندگان می‌توانند به پایین رفتن و مشاهده ما بقی story map اقدام کنند.

بلوک نمایش اسلاید همه جانبه به کاربران امکان می‌دهد توالی اسلایدها را به story map خود اضافه کنند.

پیش نمایش گزارش در دستگاه‌های متعدد

وقتی کاربران نوشتن و تغییر گزارش‌ها را انجام دادند، اکنون می‌توانند از دکمه پیش نمایش (Preview) در عنوان برنامه ArcGIS StoryMaps استفاده کنند تا ببینند که چگونه گزارش‌های آن‌ها در صفحه‌های کوچک، متوسط و بزرگ نمایش داده می‌شود. کاربران می‌توانند براساس آنچه که محتوای آن‌ها از طریق تلفن، تبلت یا رایانه رومیزی خواهد بود، تنظیمات را انجام دهند.

کاربران می‌توانند پیش نمایش نحوه نمایش گزارش‌های خود را در اندازه‌های مختلف صفحه نمایش نشان دهند.

فعال کردن پخش فعال (Autoplay)

با استفاده از گزارش‌های منتشر شده، کاربران می‌توانند از ابتدا تا انتها روی یک حلقه به طور خودکار آن‌ها را پخش کنند. این مورد مناسب است برای نمایش یک نقشه گزارشی که قرار نیست به طور فعال خوانده شود – به عنوان مثال، در یک مانیتور کیوسک در یک کنفرانس. با کلیک روی دکمه More Actions در قسمت header ، کاربران می توانند گزینه Autoplay را خاموش یا روشن کنند.

مشاهده متن کامل انگلیسی از اینجا

خلاصه فارسی از : زهرا عادل خواه

کد مطلب : 99042801

مشاهده تازه‌های دیگر