تازه های GIS – شماره 39

New Subscription Option Lets More Creatives Reimagine Mapping

معرفی افزونه ArcGIS Maps for Adobe Creative Cloud Plus برای استفاده در Adobe Photoshop و Adobe Illustrator

ArcGIS Maps for Adobe Creative Cloud گزینه کاربر میانی را پیشنهاد می‌دهد.

ArcGIS Maps for Adobe Creative Cloud افزونه‌ای قابل دانلود برای برنامه‌های Adobe Photoshop و Adobe Illustrator می‌باشد که به انسان‌های خلاق راهی آسان برای ادغام داده‌ها و نقشه‌ها در طراحی‌هایشان نشان می‌دهد و با گزینه جدید کاربری Maps for Adobe Plus که در سپتامبر 2019 منتشر شد، کاربران می‌توانند تعدادی از ابزارهای مختلف بصری سازی را اجرا کنند، نقشه‌های مورد استفاده خود را به عنوان موارد مطلوب و دلخواه تعیین کنند، داده‌های جمعیتی را به به پروژه‌ها اضافه کنند – همه این موارد زمانی که کاربران افزونه را در Adobe Creative Cloud اجرا می‌کنند قابل انجام است.

ابزار جدید Visualize Travel Times در نقشه‌ها برای Adobe Creative Cloud Plus منطقه‌ای را که فرد می‌تواند راه برود، رانندگی کند، دوچرخه‌سواری کند، یا در یک زمان یا فاصله مشخص به حمل و نقل عمومی بپردازد را محاسبه می‌کند.

قبل از Plus، فقط Maps for Adobe با حساب کاربری ArcGIS Online و یا به عنوان یک افزونه تکمیلی یا قابل تعریف در Photoshop و Illustrator موجود بود. کاربرانی که حساب کاربری ArcGIS Online را انتخاب می‌کردند، هزینه بالاتری پرداخت کرده و برای آن‌ها مزایای همه جانبه نMaps for Adobe مانند خدمات و اپلیکیشن‌های ArcGIS که امکان اشتراک گذاری خصوصی در یک سازمان را می‌دهند فراهم شده است. اما بعضی از طراحان و کارتوگراف‌ها به تمام چیزهای که با ArcGIS Online همراه هستند نیاز ندارند، بنابراین میتوانند گزینه Complimentary را انتخاب کنند که در برنامه های Photoshop و Illustrator عمل می‌کند. در حالی که این برنامه امکان دسترسی به لایه‌ها و نقشه‌های عمومی موجود در ArcGIS Online را به کاربران می‌دهد، این برنامه نحوه استفاده طراحان از نقشه‌ها و پروژه‌های ایجاد شده توسط آن‌ها را محدود می‌کند. 
با Maps for Adobe که فقط 10 دلار در ماه هزینه دارند، اکنون کاربران به ابزارهای بصری سازی مورد نیاز خود برای ایجاد گزارش‌های هیجان انگیز و مبتنی بر نقشه دسترسی دارند که شامل طراحی و نامگذاری می‌شود. همچنین کاربران Plus می‌توانند کارهای بیشتری را با ابزارهای تحلیل برگرفته از داده‌ها نسبت به کاربران Complimentary انجام دهند. این کاربران می‌توانند نقشه‌های پایه با ارزش و صدها لایه اطلاعاتی را به پروژه‌های Photoshop و Illustrator وارد کنند بدون این‌که از برنامه‌های نرم افزاری Adobe خارج شوند. با Maps for Adobe Plus طراحان از امتیاز توزیع کامل در نقشه‌ها و طراحی‌هایشان برخوردار هستند (تا زمانی‌ که با دستورالعمل‌های استاندارد Esri مطابقت دارد).

علاوه بر این، کاربران می‌توانند یک لیست مورد علاقه از مواردی که به Photoshop یا Illustrator از ArcGIS Online اضافه کرده‌اند، ایجاد کنند که پیگیری و پیدا کردن پایه و لایه‌های خاص را آسان‌تر می‌کند.

ArcGIS Maps for Adobe Creative Cloud با توجه به کاربران Adobe ساخته شد. رابط کاربری محصول، حس و ظاهر محصولات اصلی و هسته ای Adobe را تقلید می‌کند، بنابراین کاربران در هنگام استفاده از آن حس آشنایی دارند. برای هر پروژه ای که شامل نقشه می‌باشد مانند تصاویر کتاب یا اسلایدها برای عرضه و فروش، کاربران Maps for Adobe Creative Cloud می‌توانند تصاویر جذابی را طراحی کنند تا داده‌های مکان مبنا را به نقشه‌هایی با قابلیت آسان خواندن تبدیل کند.
بعضی از چیزهایی که کاربران می‌توانند با ویژگی های پیشرفته در Plus انجام دهند، شامل موارد زیر می‌باشد:

بصری سازی زمان سفر (Visualize Travel Times)

مانند ابزار Create Drive-Time Areas در ArcGIS Online، ابزار جدید Visualize Travel Times (بصری سازی زمان سفر) در Plus از تکنیک‌های ArcGIS استفاده می‌کند تا منطقه‌ای را که شخص می‌تواند راه برود یا رانندگی کند یا دوچرخه سواری کند یا از وسایل نقلیه عمومی در یک زمان خاص یا در طول یک شبکه خیابانی استفاده کند را محاسبه کند. کاربران می‌توانند پروژه‌های بصری چندگانه ایجاد کنند که نشان می‌دهد یک شخص برای مثال چه مسافتی را می‌تواند در سه، پنج یا هفت دقیقه پیاده روی کند – این کار با وارد کردن زمان سفر یا مسافتی که باید طی شود که با یک فضا از هم جدا می شوند، انجام می گیرد . این امر طراحان را از تجزیه و تحلیل چندین بار زمان و فاصله سفر باز می‌دارد.

با Maps for Adobe، طراحان می‌توانند گزارش‌های هیجان انگیزی ایجاد کنند که گزارش‌های جغرافیایی را بیان کنند، مانند جایی که یوزپلنگ‌ها در سراسر آفریقا (‏نقشه)‏ در مقابل مناطقی که در حال حاضر در آن زندگی می‌کنند (‏ساختارهای صخره‌ای)‏.

قرار دادن موارد در فهرست دلخواه 

 اکنون کاربران می‌توانند لیستی از موارد دلخواه خود را که از ArcGIS Online به Photoshop یا Illustrator اضافه شده‌اند، ایجاد کنند. به عنوان مثال، اگر یک طراح در حال کار بر روی دو پروژه جداگانه است – مثلاً نقشه‌ای از گزینه‌های حمل و نقل عمومی یک شهر و یک پوستر غیر مرتبط که نشان می‌دهد خدمات شهری در کجا قرار دارد – می‌تواند نقشه‌های پایه و لایه‌های مربوط به هر پروژه را در لیست‌های مجزا نگهداری کند. هنگامی که کاربر مواردی را به عنوان موارد دلخواه تعیین کرد، می‌تواند از mapboards در Photoshop یا Illustrator برای یافتن آن‌ها استفاده کند.

افزودن اطلاعات جمعیتی

Maps for Adobe Plus همچنین داده‌های جمعیتی و منظر را برای افراد، مکان‌ها و مرزهای مرتبط با نقاط خاص، خطوط یا چند ضلعی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این از خدمات سرویس‌های ArcGIS Geo Enrichment استفاده می‌کند که اطلاعات مربوط به مکان‌ها و مناطق خاص را ارائه می‌دهد و می‌تواند هر نقطه، خط یا ویژگی منطقه را غنی سازد. کاربران همچنین می‌توانند از سرویس Geo Enrichment برای به دست آوردن زمینه‌های جغرافیایی برای پروژه‌های خود، مانند کد پستی شهر یا مرزهای جغرافیایی برای خدمات زمانی رانندگی یک منطقه استفاده کنند.

مشاهده متن کامل انگلیسی از اینجا

خلاصه فارسی از :  مریم سادات آقامیری

کد مطلب : 99042801

مشاهده تازه‌های دیگر