تازه های GIS – شماره 41

ArcGIS Runtime SDKs Focus on Utilities, Public Safety, and Platform Support

ArcGIS Runtime SDK ها بر روی خدمات، امنیت عمومی و پشتیبانی بسترهای نرم افزاری تمرکز می‌کنند.

انتشار ArcGIS Runtime SDKs 100.6 مهمترین نقطه عطف از نظر قابلیت‌های اضافه شده و نحوه برنامه ریز Esri برای انتشار مطالب منتشر شده در آینده است. این نسخه نقشه راه را معرفی می‌کند.

برای 100.6 ، این اجزا عبارتند از:

خدمات رفاهی، ایمنی و دفاع عمومی، پشتیبانی از ArcGIS platform

در حالی که این اجزا، drivers قابلیت‌های اضافه شده در این نسخه بودند، اما قابلیت‌های جدید کاربردهای گسترده‌ای دارند.

کار با مدیریت شبکه ابزار ArcGIS

برای اولین بار ، ARCKIS Runtime SDK ها قابلیت‌های افزونه ArcGIS Utility Network Management ، فناوری جدید Esri را برای مدیریت، تجزیه و تحلیل و نمایندگی شبکه‌های عملیاتی در معرض نمایش می گذارند. اکنون می توانید برنامه‌های تلفن همراه بنویسید که نه تنها به شما امکان می‌دهد شبکه‌ها را نمایش دهید بلکه اثرات بر علیه آن‌ها را نیز اجرا می‌کند.

 APIها را برای خواندن ویژگی‌ها و تعاریف شبکه و درک ارتباط بین عناصر شبکه و بازنمودهای ویژگی جغرافیایی آن‌ها را فراهم می‌کند. API برای ردیابی شبکه نیز اضافه شدند. یک یا چند نقطه شروع را روی یک شبکه یا بر روی یک محل اتصال (به صورت اختیاری) با هر تعداد از موانع یک ردیابی را انجام دهید.

در این نسخه، کلیه قابلیت‌های مدیریت شبکه نرم افزار ArcGIS مبتنی بر سرویس بوده و نیاز به اتصال به شبکه دارند. قابلیت های بیشتر، از جمله offlineکار کردن، در نسخه‌های آینده اضافه می‌شود. نمونه‌های اضافی ArcGIS Runtime SDK در دسترس خواهد بود تا به شما نشان دهد که چگونه می‌توانید از این فناوری بزرگ جدید استفاده کنید.

نسخه قبلی حاشیه نویسی و مرجع را معرفی می‌کند که از کار با سرویس‌ها پشتیبانی می‌کند. پشتیبانی از حاشیه نویسی در نسخه فعلی با امکان گرفتن خدمات حاشیه نویسی به صورت offlineو کار با زیرنویس‌های حاشیه نویسی بهبود یافته است. یک برنامه ArcGIS Runtime SDK با همگام سازی با یک سرویس حاشیه نویسی می‌تواند به روز شود. این قابلیت‌ها تا چند نسخه بعدی گسترش می‌یابد.

توسعه دهندگان که با ArcGIS Runtime SDKs کار می‌کنند، مدت‌ها است که قادر به ارائه مسیرهایی است که به نوبه خود در هنگام اتصال و هنگام offline هستند، اما توسعه دهندگان برای ارائه یک تجربه مسیریابی تعاملی ناچارند کد دلخواه خود را بنویسند.

API جدید ادغام مسیریابی را مستقیماً در یک برنامه ArcGIS Runtime آسان می‌کند. این نسخه شامل API ها برای هشدار در مورد مانورهای آینده است. همچنین تشخیص می‌دهد که از چه راهی خارج شده‌اید و هنگام استفاده از مجموعه داده‌های محلی، مسیرهای خود را دوباره به طور خودکار مجدداً مسیریابی می‌کنید.

قابلیت‌های Offline توسط الزامات برنامه‌های کاربردی هدایت می‌شود اما برای بسیاری از موارد دیگر کاربرد دارد. این نسخه به روز رسانی های زمان ‌بندی ‌شده را معرفی می‌کند، که گردش کار offline از پیش برنامه ‌ریزی‌ شده را با ایجاد و ذخیره‌سازی به روز رسانی های delta فقط خواندنی دوره‌ای در سرور که برای دانلود مشتری آماده هستند، افزایش می‌دهد. برنامه ArcGIS Runtime می تواند با server بررسی کند تا ببیند که به روزرسانی‌ها را به چه صورت انجام می‌دهد ، آن‌ها را بارگیری می‌کند و آن‌ها را به ترتیب دنبال می‌کند.

به روزرسانی‌های برنامه ریزی شده از مزایای عملکرد گردش کار offline از پیش برنامه‌ریزی‌شده «تولید یک‌بار، توزیع گسترده» بهره می‌برند. مشتری لازم نیست در انتظار برای تولید نسخه کامل برنامه ریزی شده بعدی یا شروع یک همگام سازی بماند چرا که این کار باعث ایجاد بار بر روی server می‌شود.

ArcGIS Runtime SDKs به طورهوشمندانه داده‌های محلی را جریان می‌دهد. افزودن پشتیبانی برای به روزرسانی‌های برنامه ریزی شده و دسترسی به شناسه offline geodatabase را نیز اضافه می‌کند.

در طول سال گذشته ، بیش از 300 نفر در برنامه AR / VR in ArcGIS Runtim و برنامه reality / virtual reality Esri Early Adopter شرکت کردند که برای دستگاه های iOS و Android فعال شده است.
AR به سفارشی‌سازی، پیکربندی و کالیبراسیون نیاز دارد. برای پشتیبانی از این امر، Esri برای ارائه کمک به ساختن SDK ، ArcGIS Runtime SDKs را ارائه می‌دهد.

امنیت و دفاع عمومی

امنیت عمومی و نمادشناسی نظامی که توسط مجموعه خاصی از نیازهای مهم در انجام ماموریت هدایت می‌شوند ، باید بسیار در دسترس بوده و فوراً قابل تشخیص باشند. باید طیف وسیعی از موقعیت‌های مورد انتظار و غیر منتظره را پوشش دهد.

با 100.6 , Esri پشتیبانی بهتر از این نماد شناسی را که درکل ArcGIS platformساخته شده است، معرفی می‌کند که از یک فرهنگ لغت برای دسترسی به نمادها در یک فایل سبک استفاده می‌کند و از ArcGIS Arcade پشتیبانی می‌کند.

از Arcade برای تعریف نمادشناسی پیچیده فرهنگ لغت با استفاده از چندین ویژگی خاص استفاده کنید. به عنوان مثال، با کمی سفارشی سازی Arcade می‌توانید رستوران‌ها را به طور مستقیم در نقشه نماد کنید و نه تنها مکان، بلکه رتبه بندی را نشان دهید و اینکه یک رستوران در حال حاضر باز است یا خیر.

با استفاده از این نسخه ، می توانید یک فایل KML یا نویسنده را از ابتدا اصلاح کنید، سپس آن را ذخیره کرده و مستقیماً از طریق یک برنامه ArcGIS Runtime SDK با دیگران به اشتراک بگذارید. فقط باید توجه داشته باشید که ایجاد و ویرایش پرونده KML در یک برنامه تولیدی نیاز به مجوز SDG ArcGIS Runtime SDK در سطح استاندارد دارد.

پشتیبانی ArcGIS Platform

این نسخه همچنین قابلیت‌هایی را اضافه می‌کند که توسط ArcGIS Platform هدایت می‌شود.

MMPK اکنون از لایه‌های گروه پشتیبانی می‌کند.

ArcGIS Runtime SDK ها لایه های WFS را از یک نقشه وب باز می‌کند.

شما می توانید ویژگی‌ها را در یک لایه شناسایی و انتخاب کنید.

همچنین مجموعه‌های مختلف خط و مجموعه نمادها به روز شده هستند.

Esri همچنین چندین باگ را برطرف کرده و باعث بهبود در عملکرد و استفاده از حافظه شده است، به ویژه در استفاده از لغت نامه‌ها ، Arcade ، و هنگام کار با MMPK برای بهره وری از جزئیات خاص

مشاهده متن کامل انگلیسی از اینجا

خلاصه فارسی از : سید حمید باستان

کد مطلب : 99042801

مشاهده تازه‌های دیگر