تازه های GIS – شماره 6

Learn to Configure and Use Attachment Viewer

یادگیری تنظیم و استفاده از Attachment Viewer (در ArcGIS آنلاین)

پیوست‌ها فایل‌ها یا تصاویری هستند که به روش‌های مختلفی به ویژگی لایه‌ها اضافه شده اند. پیوست‌ها معمولاً عکس‌هایی هستند که با استفاده از برنامه‌هایی مانند Collector for ArcGIS ، Survey 123 for ArcGIS و ArcGIS QuickCapture گرفته شده اند. عکس‌ها و اسناد دیگر نیز می‌توانند با استفاده از ArcGIS Pro یا Map Viewer اضافه شوند. پیوست‌ها با لینک‌هایی که اسناد در خود ویژگی ذخیره شده‌ اند، متفاوت هستند.
در زیر نمونه ای از ویژگی‌هایی را مشاهده خواهید کرد که دارای چندین پیوست است: سه فایل JPG ، ارائه PowerPoint ، یک سند Word و یک فایل PDF.

در این نکته، شما نحوه استفاده از الگوی برنامه قابل تنظیم Attachment Viewer را که هم اکنون در ArcGIS آنلاین موجود است و به زودی به ArcGIS Enterprise اضافه می‌شود را خواهید آموخت. Attachment Viewer این امکان را به شما می‌دهد که عکس‌ها و سایر ویژگی پیوست‌ها را در ویژگی لایه مشاهده کنید. برنامه امکان سازماندهی و دسترسی به موارد غیر فضایی مانند PDF ها ، عکس‌ها و ارائه‌های PowerPoint را از یک ویژگی – خواه آن را از یک نقطه، خط یا چند ضلعی – که قبلاً با استفاده از برنامه‌های میدانی مانند Collector for ArcGIS جمع آوری کرده اید، به شما می‌دهد. Attachment Viewer سه بخش اصلی دارد:
مرحله اصلی: اینجاست که عکس‌ها و تصاویر دیگر به همراه فیلم‌ها و فایل‌های متحرکGIF نمایش داده می‌شوند. فلش در پایین مرحله اصلی به بینندگان امکان مرور چندین پیوست را می‌دهد.
نقشه: اینجاست که نقشه نمایش داده می‌شود. برای مشاهده پیوست‌های آن‌ها، سایر ویژگی‌ها را کلیک کنید و بزرگنمایی کنید.
پنل اطلاعات pop up: این محتویات لایه pop-up، از جمله پیوست‌های اضافی را در صورت حضور، نمایش می‌دهد.

تنظیم Attachment Viewer

برای دیدن آنچه می‌توانید با Attachment Viewer انجام دهید، این نقشه نمونه را باز کنید و وارد حساب ArcGIS Online خود شوید.
مرحله1: ذخیره، اشتراک و کلیک بر روی ایجاد برنامه تحت وب (CREATE A WEB APP).

مرحله2: انتخاب Attachment Viewer ، سپس کلیک بر روی ایجاد برنامه تحت وب (CREATE A WEB APP).
در گالری ایجاد برنامه تحت وب، Attachment Viewer را انتخاب کنید. برای یافتن آن کلیک بر روی کاوش/خلاصه داده (Explore/Summarize Data tab) یا استفاده از جستجو (Search).

پس از انتخاب آن، کلیک بر روی ایجاد برنامه تحت وب (CREATE A WEB APP).

عنوان، برچسب‌ها و به صورت اختیاری خلاصه اضافه کنید. کلیک بر روی انجام شد (Done) تا پنل تنظیمات (configuration) باز شود.

مرحله3: تنظیم برنامه

پنل تنظیم (configuration)، سه زبانه (tab) را برای تنظیم برنامه استفاده می‌کند: عمومی (General)، گزینه‌ها (Options) و جستجو (Search).

در سربرگ‌ها تغییراتی ایجاد کنید.

برای تنظیم برنامه نمونه Attachment Viewer ، تنظیمات زیر ساخته شده است. برای مشاهده کل برگه، بر روی تصویر برگه در بالای برنامه کلیک کنید.

سربرگ عمومی (General tab)

• عنوان برنامه با استفاده از Attachment Viewer به Esri Campus Locations تغییر یافت.
• پنل onboarding سفارشی شد. این پنل وقتی ظاهر می‌شود که بیننده روی دکمه (i) کنار عنوان کلیک کند.
• متن دکمه پنل onboarding به Got it تغییر یافته است!
• رنگ پس زمینه headerبرای مطابقت با نمادهای نشانگر تغییر یافت.

سربرگ گزینه‌ها (Options tap)

• در ابتدا ابزارهای نقشه باز شد.
• کنترل‌های بزرگنمایی بررسی شدند.
• فعال کردن اشتراک اجتماعی بررسی شد.
• همه گزینه‌های دیگر کنار گذاشته شدند.
• مقیاس بزرگنمایی روی ساختمان تنظیم شد.

برگه جستجو (Search tab)

جستجو کنار گذاشته شد.

در هر سربرگ تغییراتی را که می‌خواهید انجام دهید. برای پذیرش تغییرات و پیش نمایش برنامه، روی ذخیره (Save) کلیک کنید، بر روی راه اندازی (Launch) کلیک کنید تا برنامه تنظیم شده در یک مرورگر یا سربرگ جدید باز شود و پس از اتمام تنظیم برنامه، روی گزینه بستن (Close) کلیک کنید.

پس از تنظیم برنامه و ایجاد هرگونه تغییر دلخواه، روی چندین مکان کلیک کنید تا پنجره تنظیم شده با پیوست‌ها را مشاهده کنید.

اشتراک گذاری نرم افزار

هنگام به اشتراک گذاری برنامه، می‌توانید آن را در یک ویژگی و تصویر خاص باز کنید (در صورت وجود چندین پیوست تصویر). به سادگی بر روی یک ویژگی کلیک کنید و به تصویر دلخواه بروید و نشانی اینترنتی (URL) نشان داده شده در مرورگر خود را کپی کنید. اگر شما اشتراک گذاری اجتماعی را در سربرگ گزینه‌ها (Options tab) فعال کنید، شما می‌توانید بر روی ارسال پیوند (Send a link) نیز کلیک کنید یا در Facebook یا Twitter به اشتراک بگذارید.

مشاهده متن کامل انگلیسی از اینجا

خلاصه فارسی از : سلمان کاظمی

کد مطلب : 98100501

مشاهده تازه‌های دیگر