تازه های GIS – شماره 7

The Power of Location Analytics in the Solar and Wind Energy Industry

قدرت تجزیه و تحلیل موقعیت مکانی در صنعت انرژی خورشیدی و باد

هنگامی که توسعه دهندگان انرژی بادی و خورشیدی نیاز به بهبود ساخت و سازهای انرژی جایگزین خود دارند، می‌توانند به گروه انرژی اژه انرژی شریک ESRI مراجعه کنند. راه حل آن تبدیل نقشه‌ها به مگاوات که براساس پلت فرم ArcGIS است، از توسعه، تجزیه و تحلیل در سایت، کنترل سایت و گزارش گیری پشتیبانی می‌کند.
اخیراً گروه انرژی اژه با تقویت آن با ArcGIS Insights، قابلیت‌های نقشه‌ها را به مگاوات افزایش داده است. این امر به شرکت اجازه می‌دهد تا جمع آوری داده‌های میدانی را ساده تر و تجزیه و تحلیل مکانی را عمیق‌تر کند.

داده‌های میدانی موانع توسعه را شناسایی می‌کند

تبدیل نقشه‌ها به مگاوات با برنامه ریزی، استراتژی و توسعه به مشتریان انرژی اژه کمک می‌کند. برای توسعه دهندگان که به دنبال فرصت‌های باد و خورشیدی هستند، گروه انرژی اژه تجزیه و تحلیل های مناسب برای شناسایی هرگونه موانع پرهزینه یا چالش برانگیز که ممکن است به وجود آیند از جمله مسائل ایمنی، مدنی یا محیط زیست انجام می‌دهد. اما این شرکت به روش کارآمدتری برای جمع آوری داده‌های میدانی برای تجزیه و تحلیل نیاز داشت و به سرعت نتایج را برای سهامداران فراهم می‌آورد.
وودی دانکن، نایب رییس ارشد انرژی اژه گفت: «اطلاعات میدانی برای ما از نظر داخلی مهم است.» وی همچنین گفت: « همچنین به مشتریان کمک می‌کند تا در توسعه پروژه استراتژیک و روشمند باشند که در این روز و سن بسیار مهم و حیاتی است. ما وقتی به دنبال فرصت‌های انرژی هستیم باید بینش بیشتری داشته باشیم.»
این شرکت مقادیر زیادی از داده‌ها راجع به یک پروژه در طول ساخت و ساز جمع آوری می‌کند، اما پردازش این داده‌ها کند بوده است. از عکس‌های پروژه که نیاز به فهرست نویسی دارند و پر کردن فرم‌های کاغذی که کارکنان به صورت دستی وارد پایگاه داده اکسل کردند، گردش کار باعث ایجاد تاخیر قابل توجهی در توزیع اطلاعات از این زمینه شد. این شرکت تخمین زده است که این روندهای کند و سنگین حدود سه ماه طول کشید تا تکمیل شود. علاوه بر این به دنبال روش کارآمدتری برای انجام تجزیه و تحلیل و تضمین کیفیت / کنترل کیفیت هنگام تجزیه و تحلیل داده‌ها بود.

انجام داده‌های بسیار بیشتر با داده‌ها

در سال 2018 گروه انرژی اژه ArcGIS Insights را برای ساده سازی اطلاعات، تجزیه و تحلیل و گزارش داده‌ها اجرا کرد. این نرم افزار تحلیلی به کاربران امکان می‌دهد تجزیه و تحلیل داده‌ها را انجام دهند‌، گردش کار خود را مستند سازند و نتایج تجزیه و تحلیل را با دیگران به اشتراک بگذارند. در حال حاضر این شرکت در مراحل مختلف فرآیند ارزیابی از Insights استفاده می‌کند.
نقشه‌های عملکرد مگاوات شامل نظارت بر ساخت و ساز است که وضعیت بازرسی را دنبال می‌کند. تیم‌های عملیات میدانی با استفاده از Survey123 برای ArcGIS فرم‌های داده را تکمیل می‌کنند تا به انرژی اژه کمک کنند تا مشکلات توسعه احتمالی را شناسایی کند. هنگامی که یک اپراتور فرم Survey123 را ارسال می‌کند، داده ها در ArcGIS Online پردازش و در داشبورد بارگذاری می‌شوند. سپس Insights به طور خودکار وظایفی را که برای بازرسی باز و آماده هستند، پرچم گذاری می کند، این امر به بازرسان امکان نمایش بصری آسان و دیدنی را در مورد مکان‌هایی که باید انجام شود ارائه می‌دهد. سپس بازرسان می‌توانند از Survery123 برای به روزرسانی وضعیت کار، فوراً بستن حلقه و شیارهای Insights که تغییر می‌کنند، استفاده کنند. این گردش کار ساده باعث بهبود بازده بازرسی شده است.

افزایش دقت، همکاری و کارآیی

برای انرژی اژه ، استفاده از ArcGIS Insights نقش مهمی در اطمینان از صحت اسناد مربوط به پروژه دارد. کارگران میدانی و کارمندان اداری به سادگی به برنامه وارد می‌‌شوند تا به راحتی فرم‌های تکمیل شده را مشاهده کرده و از صحت آن‌ها اطمینان حاصل کنند.
Insights با اجازه دادن به ذینفعان -بدون توجه به این که در کجا قرار دارند- برای مشاهده داده‌ها و پیشرفت‌های مربوط به پروژه همکاری را تقویت می‌کند. با داشتن داده‌های مبتنی بر وب و نتایج موجود در یک مکان، مدیران پروژه، مدیران ارشد، مدیران سایت و سایر ذینفعان می‌توانند به سرعت هرگونه مسئله را مشخص کنند و همچنین این که آیا یک پروژه به موقع و بودجه در حال پیشرفت است یا خیر
و هنگامی که نوبت به جمع آوری داده‌ها می‌رسد، کارکنان شرکت انرژی اژه دیگر مجبور نیستند ساعت‌های طولانی را در پایان هر روز صرف مرتب‌سازی و ارسال فرم و عکس کنند. سهولت انتقال داده‌های میدانی باعث افزایش بهره وری شده و همچنان به شرکت کمک می‌کند تا فرآیندهای خود را به صورت دیجیتالی تغییر دهد.
جریان های کاری تازه و ابزارهای اطلاعاتی کارکنان در داخل و خارج از دفتر به نفع کارمندان می‌باشند. اکنون کارگران میدانی برای تکمیل فرم‌ها و به اشتراک گذاری سریع اطلاعات و نتایج در وب، از تبلت و دستگاه‌های تلفن همراه استفاده می‌کنند، در حالی که هم این شرکت و هم مشتریان این شرکت در مشاهده برنامه‌ها و پیگیری پروژه ها در Survey123 وCollector ، ارزش بسیار خوبی پیدا کرده اند.

مشاهده متن کامل انگلیسی از اینجا

خلاصه فارسی از : مسعود قاسمی

کد مطلب : 98100801

مشاهده تازه‌های دیگر