نکات آماده سازی ویندوز برای نصب ArcGIS

نکات آماده سازی ویندوز برای نصب ArcGIS

در مقایسه با نرم افزارهای دیگر می توان گفت نصب برنامه Arc GIS کمی مشکل است و در هنگام نصب ممکن است کاربر با خطاهای مختلفی مواجه شود ولی رعایت نکات زیر در انواع ویندوز ها می تواند از تعداد زیادی از خطاهای نصب جلوگیری کند.

نکات مربوط به Windows XP

1- ویندوز باید Servive Pack 3 باشد

Ready to Install (1) faraGIS ۲- باید نرم افزار.Net Framework ( ورژن ۳٫۵ به بالا ) نصب شود. این کار برای ارتقای ویندوز برای ایجاد امکان نصب ورژن جدید نرم افزارها انجام می شود.

نکته مربوط به Windows های ۷ ، ۸ ، ۸٫۱ و ۱۰

در این ویندوزها باید غیر فعال سازی UAC ( مخفف عبارت User Account Control Setting ) انجام شود. این کار برای کاهش حساسیت و عدم خطادهی ویندوز برای نصب نرم افزارهای غیر اصلی و قفل شکسته انجام می شود. برای دسترسی به User Account Control Setting کافیست کلمه UAC در کادر جستجوی ویندوز تایپ شود و بعد از ورود به این بخش برای غیرفعال سازی ( طبق تصویر زیر ) باید UAC را در حالت زیر قرار داد.

Ready to Install (2) faraGIS

نکته مربوط به Windows های  ۸ ، ۸٫۱ و ۱۰

این ویندوزها شامل ورژن ۴ به بالای نرم افزار.Net Framework می باشند ولی بسته به ورژن Arc GIS ممکن است در این ویندوزها نصب ورژن ۳٫۵ نرم افزار.Net Framework ضروری باشد لازم به ذکر است برای نصب ورژن ۳٫۵ نیازی به برداشتن ورژن ۴ برنامه .Net Framework نیست و این دو ورژن به طور همزمان قابل استفاده می باشند.

همچنین رعایت موارد زیر که مربوط به کلیه نسخه های ویندوز می باشد می تواند از بروز تعدادی از خطاهای احتمالی در حین نصب نرم افزار یا پس از نصب نرم افزار جلوگیری کند.

  • نام پوشه حاوی نرم افزار نباید فارسی باشد
  • تاریخ میلادی ویندوز صحیح باشد ( در صورت عدم رعایت این نکته احتمالا با خطای Clock24 مواجه خواهیم شد )
  • قطع ارتباط اینترنت خیلی کم سرعت
  • غیر فعال سازی آنتی ویروس ‌متفرقه
  • ویندوز باید اکتیو ( رجیستر ) باشد. ( در صورت اکتیو نبودن باید نرم افزار اکتیو کننده ویندوز مربوطه را نصب کنیم – قابل دریافت از اینترنت )

Ready to Install (3) faraGIS