کاربردهای GIS – شماره 11

Oregon/Washington BLM Modernizes Range Monitoring with Digital Workflows

مدرن سازی محدوده پایش با جریان کاری دیجیتال به کمک دفتر مدیریت اراضی شهر Oregon 

شرکت با جمع آوری داده‌های تلفن همراه، مدیریت داده‌ها و ابزارهای گزارش دهی، کارایی و کیفیت داده ها را افزایش می‌دهد.

دفتر مدیریت اراضی (BLM) تقریبا 14 میلیون هکتار از مراتع برای خوراک دهی بیش از 2000 دام را مدیریت می‌کنند. برای تحقق این تعهد بیش از 50 نفر از کارمندان در بخش میدانی و دفتری مشغول به کار هستند. این افراد در یک ماموریت مشترک برای تضمین سلامت و بهره وری از مراتع عمومی برای استفاده نسل‌های فعلی و آینده سهیم هستند.

در طول فصل زراعی، هنگامی که آب و هوا در شرق شهر Oregon ایالت Washington امکان بازدید میدانی از راه دور را فراهم می‌کند، کارکنان برنامه محدوده مطالعه و نظارت بر استفاده از چرا در اراضی عمومی را کنترل می‌کنند. آن‌ها پروتکل‌های مطالعاتی متعددی را در مجموعه ابزار خود دارند که شیوه‌های اصلی منتشر شده توسط دفتر تحقیقات کشاورزی (USDA) سرویس تحقیقاتی کشاوزی (ARS) و ازمایش های تجربی روزانه می‌باشد.

اداره مدیریت اراضی شهر Oregon ایالت Washington (‏BLM)‏ حدود ۱۴ میلیون هکتار زمین مرتعی را اداره می‌کند و بیش از ۲۰۰۰ زمین مرتعی را اداره می‌کند.

در گذشته ، کارکنان BLM این داده‌ها را بر روی کاغذ جمع می‌کردند و در جریان کار ملزم به حمل تخته رسم، فرم‌های کاغذی، دوربین‌ها، GPS علاوه بر مساحی کردن، مواد غذایی، آب و تجهیرات ایمنی بودند. شرکت BLM قبلاً نرم افزار ArcPad را برای جمع آوری داده‌ها بکار می‌برد ولی فاکتورهایی از جمله تغییر فناوری، تغییر در سیاست ملی، عدم تمایل به انخاذ روش‌های جدید و محدودیت‌های مموجود در فناوری جدید، مانع از اجرای موفقیت آمیز این طرح شد و با نزدیک شدن به فصل زراعی سال 2015، فرم‌های کاغذی تنها گزینه برای جمع آوری داده میدانی بودند.

در ژانویه 2016 کارمندان و پیمانکاران BLM در دفتر ایالتی (OSO) در Portland , Oregon برای گفتگو در مورد اوضاع گرد آمدند و بحث هایی در مورد دلایل کاهش تلاش برای مدرنیزاسیون انجام پذیرفت و با توجه به بحث‌ها تصمیم به ادامه تلاش برای مدرنیزاسیون شد.

اولین کارشان  Mobile GIS program S1 بود که با حمابت مالی دفتر شهر Oregon ایالت Washington و خدمات جنگلی ایالات متحده منطقه 6 ایجاد شد. اخیراً پیشرفت‌های چشمگیری در اپلیکیشن Mobile Mapper app، ساخته ‌شده با ArcGIS Runtime SDK for Android نوشته‌اند که برای جمع آوری داده‌های offline بهینه شده است.  OSO همچنین با افزایش توسعه و تخصص به واسطه همکاری با شرکای شرکت Esri، چارچوبی دارد که برای برنامه‌های Geocortex قوی، متمرکز و دارای یک ماژول پیشرفته که قادر به تولید گزارش های PDF بر اساس سرویس‌های وب GIS تهیه شده است.

صفحات ورودی داده شهودی و میانگین گیری زمان واقعی از مقادیر کاربرد، کارکنان BLM را با یک تجربه جمع‌آوری داده ساده شده، فراهم می‌آورد.Molly Anthony اسپانسر و مدیر پروژه در محدوده Oregon/ Washington گفت: «با دسترس پذیری برنامه S1 Mobile، برد برنامه Oregon/ Washington این احساس را به وجود آورد که زمان مناسبی برای جمع آوری داده‌های الکنرونیکی می‌باشد. فناوری جدید در جمع آوری داده‌ها ساده سازی‌هایی را به وجود آورده است.»

با پیشرفت فناوری و افزابش نیروی کار زرنگ و باهوش، برنامه جدید تولید شد. سازمان ابتدا دامنه پایش داده‌های استاندارد را ایجاد می‌کند که اغلب طرح مورد نیاز برای ذخیره اطلاعات را در پنج پروتکل استفاده و نظارت توضیح می‌دهد. سپس، آن‌ها طرح را در بکسری داده‌های جدولی geodatabase نقاط نمونه پیاده می‌کنند و مجموعه لایه‌ها اطلاعات درباره نمونه‌ها و عملیات نمونه گیری و پایش را ذخیره می‌کنند. سپس با استفاده از یک سرویس قابلیت ویرایش در محل، کارکنان با استفاده از عملگرهای سفارشی در برنامه S1 Mobile ، داده‌های دقیق محدوده نظارت را در دستگاه‌های Android جمع آوری کردند و عکس‌های گرفته شده از مکان‌های مورد مطالعه و ویرایش‌های offline آن‌ها را در نسخه geodatabase پیاده نمودند و سپس ویرایش‌ها را به ArcGIS Desktop وارد کرده در این محیط صحت داده با استفاده از ArcGIS Data Reviewer کنترل و به geodatabase سازمان ارسال می‌کنند.

تیم پروژه با چالش‌های زیادی روبرو شدند. از جمله این که ساختار بانک اطلاعاتی باید کاملاً مستند و دقیق با استانداردها و قراردادهای موجود باشد. در برنامه S1 Mobile سه مورد زیر باید بهبود پیدا می‌کرد: درصد پوشش گیاهی، داده‌هایی از اطلاعات گیاهان نمونه برداری شده و داده‌های بصری، رابط کاربری که توانایی ساده سازی برای ورود داده در شرایط سخت را داشته باشد. توسعه دهندگان Desktop و web مجبور بودند ابزارهایی ایجاد کنند تا بتواندد اسناد PDF پیچیده را بر اساس داده از جمله ارتفاع، توزیع سهم، شهر، محدوده و منطقه‌ای که داده‌های آن جا جمع آوری شده است را پیاده سازی کنند تا بتوانند حجم کاری کارکنان را کاهش دهند. تمام برنامه ها و ایزارهای مورد نیاز برای تایید صحت کارکنان میدانی برای اطمینان از صحت و سقم داده‌ها را برآورده کند. این تیم همجنین باید برد برنامه دستگاه‌های تلفن همراه را با برد دکل‌های مخابراتی دولت و پیکربندی تنظیمات امنینی و هماهنگی نصب شبکه‌های WiFi در میدان‌های کاری راه دور را پیاده سازی کند.

این پروژه مرزهای سازمان را از نظر نوآوری فناوری و ساختارهای حاکمیتی تحت فشار قرارداده است و اعضای تیم همزمان با درگیری با این چالش‌ها کار می‌کردند و یافته‌های مهمی را تولید می‌کردند که در آینده بتواند به سازمان کمک کنند. شرکت Esri به خدمات کارکنان ارزش می‌دهد و به آن‌ها اجازه می‌دهد بدون نیاز به رویه‌های پیچیده مدیریتی، تغییرات در محیط geodatabase شرکت را مورد ازمایش قرار دهند و این روش به تیم اجازه می‌دهد که فوراً خروجی‌ها را با انتظارات ذینفعان تطبیق دهد.

سرانجام در سال 2018، تیم میدانی تمامی مولفه‌های اصلی سیستم نظارت بر دامنه را در اختیار داشت. با استفاده از برنامه S1 Mobile، کاربران توانستند به راحتی وارد پنج پروتکل استفاده و پایش شوند و ویرایش‌های offline خود را مستقیماً در نسخه geodatabase پیاده سازی و ارسال نمایند و این اعلان‌ها به صورت ایمیل برای متخصصان GIS ارسال می‌شود و سپس نسخه‌های موبایلی به محیط  Arcmap وارد می‌شوند و در این محیط داده توسط ArcGIS Data Reviewer مطابق با استاتدارد کنترل آماده برای ارسال به بانک‌های اطلاعاتی شرکت‌ها می‌شوند.

در بهار سال 2018، کارمندان و پیمانکاران BLM در مورد کلیه جنبه‌های سیستم آموزش دیدند. همه کارکنان محدوده برنامه حضور داشتند و می‌توانستند با استفاده از دستگاه‌ها، حساب‌ها و شبکه‌های WiFi روند جمع آوری داده را مشاهده و گزارش تهیه کنند.

Paul Ferro متخصص GIS سیار (‏راست)‏ متخصصان مدیریت مرتع BLM را بر روی پروتکل گونه‌های کلیدی آموزش می‌دهد که درصد چرای گونه‌های گیاهی کلیدی مشاهده ‌شده در طول یک خط برش عرضی را در دفتر منطقه BLM در Prineville در مارس ۲۰۱۸ ارزیابی می‌کند.

Jamie McCormack، یک منخصص مدیریت محدوده دفتر منطقه BLM Burns گفت: «کارمندان در هر سطحی که از تلفن‌های هوشمند راحت هستند باید بتوانند این توانایی را با استفاده از برنامه S1 Mobile برای نظارت بر دامنه، به جمع آوری داده تبدبل کنند.»

در تابستان سال 2018، BLM مزایای سیستم را با سخت کوشی تیم پروژه و ورودی ارزشمند داده ورودی تحقق بخشید.

سیستم پایش نشان می‌دهد که چطور کارکنان فناوری و فرایندهای که GIS سازمانی را تشکیل دادند و یک جریان قدیمی را به روز کرده و به برنامه BlM کمک کردند که ماموریت مهم خود را به بهترین نحو انجام دهد.

مشاهده متن کامل انگلیسی از اینجا

خلاصه فارسی از : رقیه عزیزی  

کد مطلب : 99051001

مشاهده کاربرد‌های دیگر