کاربردهای GIS – شماره 20

A Win for Secure Elections

کاربرد ArcGIS QuickCapture در انتخابات آمریکا

رای‌گیری انتخابات امسال در ایالات ‌متحده بسیار متفاوت بود، زیرا بسیاری از شهروندان به دلیل نگرانی از COVID-19 ‏تصمیم گرفتند با پست رای دهند.

شهرستان Utah، دومین شهرستان بزرگ ایالت، از GIS برای تبدیل فرآیندهای قدیمی انتخابات به یک سیستم مدرن مکانی استفاده کرد. ArcGIS Solutions به دولت محلی کمک کرد تا از یک فرآیند مطمئن و کارآمد برای جمع‌آوری آرا از صندوق‌های رای و به اشتراک گذاری سریع نتایج رای‌گیری پس از پایان رای گیری حمایت کند.

اداره انتخابات شهرستان Utah با تیم GIS این شهرستان همکاری کرد تا ساعات زمان کارکنان را که معمولاً برای به روز رسانی نتایج در شب انتخابات صرف می‌شد، حذف کند و یک فرآیند کارآمد برای جمع ‌آوری برگه رای از صندوق‌های رای در مساحت 2144 مایل مربع ایجاد کرد.

با استفاده از ArcGIS، قادر به وارد کردن داده‌های مشارکت رای دهندگان، وابستگی احزاب سیاسی، تعداد کل برگه‌های رای، نتایج شب انتخابات و دیگر اطلاعات ضروری بود.

کارکنان این شهرستان در طول شب انتخابات با به روز رسانی public-facing dashboard در حدود 4 ساعت کار کرده‌اند. زمانی که یک فرآیند 50 دقیقه‌ای انجام می‌شود، در ArcGIS تنها 3 دقیقه طول می‌کشد تا یک شمارش به روز شده و اطلاعاتی را تولید کند که در آن داوطلبان در هر منطقه جغرافیایی برنده می‌شوند.

این ابزار به رای دهندگان اجازه می‌دهد تا بر روی حوزه ویژه خود زوم کنند تا ببینند چه تعداد رای دهندگان شرکت کرده‌اند و آرا چطور ریخته شده‌اند.

برای حفظ امنیت رای‌گیری، بخش GIS شهرستان Utah از ArcGIS QuickCapture استفاده کرد، یک برنامه تلفن همراه که به کارکنان این حوزه امکان جمع‌ آوری برگه‌های رای برای گرفتن عکس‌ها، متن و دیگر داده‌ها را به سرعت برای ردیابی برگه‌های رای می‌دهد.

برای اطمینان از اینکه هر برگه رای به حساب می‌آید، این شهرستان هر روز تلفن همراه کارکنان انتخابات را با برنامه ArcGIS QuickCapture گوشی هوشمند خود تجهیز می‌کند. هنگامی که مامور سیار به صندوق ویژه می‌رسد، نقطه‌ای را بر روی نقشه‌ای در QuickCapture مشخص می‌کند، برگه‌های رای را وزن می‌کند و این اطلاعات را وارد برنامه می‌کند و زمانی که برگه‌های رای را برمی دارد، مهر زمانی را ایجاد می‌کند.

وقتی مامور سیار به دفتر اداره انتخابات باز می‌گردد، کارکنان هر کیسه رای را وزن می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که وزن آن و در نتیجه تعداد برگه‌های رای در داخل انتخابات با اطلاعاتی که مامور سیار در این روش وارد کرده ‌است مطابقت دارد، کارکنان تایید می‌کنند که هیچ برگه رای در حین انتقال گم نشده است. این اقدامات شفافیت و پاسخگویی به ساکنین را نشان می‌دهد.

 

مشاهده متن کامل انگلیسی از اینجا

کد مطلب : 99091901

مشاهده کاربرد‌های دیگر