سلام وقت بخیر
این صفحه برای ارائه توضیح یکی از کارهای پیشنهادی کانال همکاران faraGIS ( سطح ۱ )
ایجاد شده است.
نکته : در رایانه با فشردن دکمه ctrl و چرخش غلتک ماوس می توان اندازه نمایش این صفحه را تغییر داد و با فشردن همزمان دکمه ctrl و عدد ۰ ( صفر ) آن را عادی کرد.
لطفا همه موارد با دقت خوانده شود.
۱ کد ۴ رقمی کار
  ۱۰۰۵
۲ موضوع
ارزیابی ریسک تالاب با داده های سنجش از دور
۳ منطقه مورد مطالعه
ایران – استان مرکزی – تالاب میقان
۴ توضیح مختصر
هدف این کار بررسی میزان خطر خشکسالی یک تالاب نمونه با داده های سنجش از دور و به دست اوردن یک عدد برای میزان خطر (کمی سازی خطر) با روش تحلیل سلسله مراتبی فازی ( FAHP ) می باشد .
برای این منظور باید از دو پارامتر استفاده شود که عبارتند از : شاخص خشکسالی و تغییر کاربری اراضی

برای به دست اوردن شاخص خشکسالی TDVI می توان از محاسبه شاخص های NDVI و LST و SAVI استفاده کرد که راهنمایی های مربوطه در فایل کمکی موجود می باشد .
مورد بعدی محاسبه تغییر کاربری اراضی برای دو یا سه دوره می باشد و در انتها با روش تحلیل سلسله مراتبی فازی ( FAHP ) به این دو پارامتر ( شاخص خشکسالی – تغییر کاربری) وزن داده شود تا مقدار خطر برای تالاب به دست آید.
۵ فایل توضیحات تکمیلی
  دانلود از اینجا
۶ فایل های کمکی
  دانلود فایل های کمکی از اینجا
   
۷
لایه ها و فایل های دیگر
به دلیل حجیم بودن ، لایه ها و فایل ها بعد از توافق در جلسه هماهنگی به صورت حضوری ارائه خواهند شد.
   
۸ چند نکته مهم :
۱- اطلاعات و فایل های در دسترس در همین حدی است که در بند ۲ الی ۶ درج شده است و متاسفانه امکان ارائه توضیح بیشتر فراهم نیست.
۲- در این کار، صفر تا صد انجام مراحل به عهده شخصی است که برای انجام کار اعلام آمادگی می نماید و متاسفانه برای faraGIS امکان کمک و راهنمایی وجود ندارد.
۳- در طی انجام کار و در پایان کار یعنی بعد از تسویه حساب تحویل کلیه فایل های مرتبط با کار ضروری است.بنابراین حتما در اعلام هزینه این نکته هم در نظر گرفته شود.
۴- در انتهای کار تحویل فلوچارت مراحل انجام کار به faraGIS ضروری است.
۵- طبق موارد بالا و همان طور که قبلا در کانال اعلام شده است  faraGIS به دلیل کمبود وقت و تمایل به انجام کارهای با کیفیت ، به دنبال انجام کارها به صورت رایگان یا کارآموزی نیست بنابراین لطفا حتما در صفحه اعلام آمادگی هزینه انجام کار اعلام شود.
۹ نحوه هماهنگی
بعد از دریافت پیشنهادها با مناسب ترین گزینه هماهنگی لازم از طریق تماس ، تلگرام یا پیامک انجام خواهد شد.
۱۰ ورود به صفحه اعلام آمادگی
از اینجا
۱۱ مهلت اعلام آمادگی
  تا پایان سه شنبه ۳۱ اردیبهشت  ۹۸
۱۲ تاریخ پیشنهاد / اعلام کار
  ۹۸۰۲۲۶
در پایان به اطلاع می رساند که می توان سوالات احتمالی را از طریق ID اعلام شده در کانال تلگرام مطرح کرد که البته ممکن است پاسخ دهی به آن با تاخیر انجام شود که از همین طریق بابت این موضوع عذرخواهی می شود.


در صورت ضرورت ، سایر اطلاعیه های تکمیلی
از طریق کانال ارسال خواهد شد.